reklama
 

Svět bulváru, společenská etiketa a Jan Kraus

Tentokrát si Jan Kraus pozval dirigenta a hudebního skladatele Felixe Slováčka, moderátorku Tamaru Heribanovou a Evu Filipovou, ženu, která píše o společenském chování.

Jan Kraus - promo foto 2012
Jan Kraus - promo foto 2012 | Foto: TV Prima

V další Show Jana Krause se představí hudební skladatel a dirigent Felix Slováček, slovenská moderátorka Tamara Heribanová a Eva Filipová, autorka knih o společenském chování.

Hned na úvod si Jan Kraus pozval jednu z nejznámějších osobností české populární hudby. Felix Slováček je také virtuózní saxofonista, klarinetista, hudební skladatel a dirigent. Legendární hudebník oslaví v květnu své sedmdesáté narozeniny. Zcela jistě po boku své půvabné manželky Dagmar Patrasové.

Svět bulváru

Druhým hostem je Tamara Heribanová. Moderátorka a novinářka je dcera slavných rodičů (dvojice moderátorka Alena Heribanová a spisovatel Jozef Heriban), ale hlavně autorka knih pro děti i dospělé. Zaujala svou prvotinou s názvem Prodavačky bublin, kde rozebírá svět bulváru a showbusinessu. Do literatury přispěla i svou půvabnou knihou pro děti Mise Eva, přísně tajné.

Kromě všestranného talentu, je pověstná i svou oblibou v extravagantních a nepřehlédnutelných modelech.

Společenské chování

Eva Filipová, poslední host pořadu, píše knihy o společenském chování a tvrdí, že Čechy se v souvislosti s etiketou stále ještě nepodařilo zcela zkultivovat. Nedávno ji vyšla nová kniha o společenských pravidlech.

"Nezdá se mi, že bychom se posunuli dál, lidi se většinou chovají arogantně a myslí si, že si mohou dovolit úplně všechno, včetně toho, jak se budou chovat. Zapomínají na to, že existují určitá pravidla," svěřila se v pořadu Eva. Její poslední dílo nese název V koutě štěstí nehledej. V knize se dočtete o tom, jak jsme na tom se společenským chováním hlavně u stolu.

"Většina nevychovanosti se doslova odkope v restauraci, když má člověk začít jíst. Ukáže se to na první pohled, na prvních drobnostech - někdo si nechá lžičku v hrníčku, z něhož pije kávu, nebo lžičku olízne."

Více zajímavostí o společenské etiketě při stolovaní zjistíte už tento pátek 3. května od 22. 15 na Prima family.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Módní policie na TýTý 2012: Kdo byl za hvězdu a kdo za burana?

Show Jana Krause poctí svou návštěvou Ruda z Ostravy

Oblečení a make-up: Co nejvíce vadí mužům na ženách?

 

 

Kim Kardashian a holý pupík Emily Ratajkowski. Začíná oscarová afterparty | Video: Reuters
reklama
reklama
reklama