reklama

Stylové diáře: Moleskine a Alfons Mucha

Kolem Vánoc kupujeme sobě a svým blízkým diáře na nový rok. Nejznámější značka je Moleskine a v luxusu vedou diáře Franklin Covey

Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: piklio.com

V období kolem Vánoc se nejvíce nakupují diáře na příští rok. Stávají se z nich oblíbené dárky pod stromečkem rodiny a kamarádů. Na trhu jsou značky, které nabízejí od luxusních po netradiční diáře na rok 2012. 

Mezi legendárními diáři rozhodně nechybí značka Moleskine. Jde o naprostou klasiku s velkou historií. Za úspěch mohou osobnosti s ní spojené. Téměř stejný zápisník totiž používali představitelé ztracené generace, americký spisovatel Ernest Hemingway, malíř Pablo Picasso nebo cestovatel Bruce Chatwin. Lehce zažloutlé stránky vyrobené z jemného italského papíru, textilní záložka a různé papírové kapsy ze zápisníků a diářů Moleskine dělají stylovou záležitost.

Diáře se vyrábějí v černé, modré, kaštanové, růžové a zelené barvě. Jejich cena je podle velikosti od dvou set do téměř osmi set korun za extra velké plánovací diáře. Vybírat si dále můžeme z měkké nebo tvrdé vazby a podle rozvržení na denní, týdenní nebo měsíční plánování.

Luxusní diáře FranklinCovey jsou určeny pro lidi, kteří si potrpí na eleganci a exkluzivní doplňky. Diářové desky stojí kolem tří tisíc korun a jsou vyrobené z pravé kůže. Zapínání je řešené na pásek s magnetem. Vnitřky jsou z béžového plátna s různými motivy. Jako doplněk bývá přidána kapsa na vizitky a karty, která je uzavíratelná na zip. Jde o dražší záležitost, ale na rozdíl od jiných se dají náplně doplňovat. Jsou uchycené v kroužkové vazbě a nové stojí od pěti set do dvou tisíc korun.

Opravdové znalce jistě nadchne kožený diář s motivem ještěří kůže, kde za velikost A5 zaplatí až dva tisíce korun. Doplňujícím materiálem je zlato, které lemuje hrany stránek. Luxusní diář s čistými liniemi zapůsobí na každého.  

Lidé, kteří mají rádi umění si mohou pořídit diář Alfonse Muchy, který je zdobený jeho obrazy. Cena za střední provedení je kolem sto padesáti korun. Stejně tak své obrazy ukazuje na diářích s gumičkou Jan Saudek. Cena se pohybuje od dvou set do tří set korun.

 

Müllerova vila ve Střešovicích je světový unikát. Bez Masaryka by možná nevznikla | Video: TV Architect
reklama
reklama
reklama