reklama

StarDance: Dotančil dojatý Ruppert. A kdo byl nejlepší?

Už šest večerů po sobě mají diváci České televize možnost sledovat taneční zápolení profesionálů a známých osobností zvané StarDance VI. Minulý týden k velkému překvapení všech opustil soutěž jeden z bodově nejúspěšnějších párů - Ondřej Brzobohatý a Eva Krejčířová. Kdo opustí soutěž tentokrát?

StarDance
StarDance | Foto: Jiří Herman/www.hermina.cz

Už šest večerů po sobě měli diváci České televize možnost sledovat taneční zápolení profesionálů a známých osobností. Minulý týden k velkému překvapení všech opustil StarDance jeden z bodově nejúspěšnějších párů, Ondřej Brzobohatý a Eva Krejčířová. Tentokrát vypadli Matěj Ruppert s Alicí Stodůlkovou.

Sobotní taneční večer na České televizi se tentokrát odehrával v duchu filmové hudby. Tanečníci to měli o něco složitější a celý týden pilně trénovali rovnou dva tance najednou.

Svižný quickstep a hravou cha-chu pilovali Imrich Bugár s Jitkou Šorfovou a Taťána Kuchařová s Janem Onderem. Smyslnou rumbu a noblesní waltz si cvičila Anna Polívková s Michalem Kurtišem a Matěj Ruppert s Alicí Stodůlkovou.

U porotců jako již tradičně vysoko zabodovalo favorizované duo Kuchařová - Onder, těm však velmi zdárně sekundovali Anna Polívková s Michalem Kurtišem, kteří zaujali především skvěle zvládnutým waltzem. Oba tyto páry nasbíraly celkem 71 bodů. Na pomyslné třetí příčce dle hodnocení odborníků skončil Matěj Ruppert s Alicí Stodůlkovou s 66 body. 49 bodů si pak v souhrnu za dvě kola vysloužili Imrich Bugár a Jitka Šofrová.

Papírové předpoklady však často neplatí. A ve StarDance zvláště. Rozhodující jsou zde sympatie a hlasy televizních diváků, se soutěží se tudíž musel rozloučit zpěvák kapely Monkey Business Matěj Ruppert.  

Co se v sobotu večer tančilo?

Pro připomenutí, quickstep patří do kategorie standardních tanců a je také jedním z nejrychlejších. Tančí se v tempu asi 50-52 taktů za minutu. Zatímco cha-cha patří do kategorie tanců latinskoamerických a jejím charakteristickým znakem je vychylování kyčlí.

Čtěte také: StarDance: Nahlédněte s námi do zákulisí soutěže

"Krásný tanec, který stojí za to se naučit," řekl o cha-che Zdeněk Chlopčík.

Jiné dva páry se celý týden pilně věnovaly poněkud klidnějšímu standardnímu tanci - waltzu, který se tančí v tempu 30 taktů za minutu, což je o polovinu méně než při valčíku. Rovněž rumba patří mezi pomalejší latinskoamerické tance, o to náročnější je pak ale na držení mezi partnery.

"Emočně je rumba postavena na intimním vztahu muže a ženy, proto se mu také říká tanec lásky. Kdykoliv budete tančit tento tanec, myslete na to," dodal Zdeněk Chlopčík.

Finálová trojka se představí již další sobotu na tanečním parketu. Kdo je největším kandidátem na celkové vítězství a kdo měl podle vás vypadnout již v tomto kole? Diskutujte pod článkem!

zdroj: Česká televize

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Tanečník Jan Onder: Taťána je temperamentní pižďuch!

Plesové šaty: Jak je vybrat a které barvy jsou v módě!

Virtuální sex: Malichernost, nebo už nevěra?

Tak hnusný projev jsem nezažil. Babiš o téhle zemi neví vůbec nic, říká Pithart | Video: Linda Bartošová, Pavel Švec, Video

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama