reklama

Společenská hra může pod stromečkem udělat radost

Stále přemýšlíte o vánočním dárku? Kupte společenskou hru

Foto: Žena

Vánoční dárek, který spojí blízké dohromady a pobaví celou rodinu? Dárek, který má trvalou hodnotu a ocení jej i přátelé? To je společenská hra.

Řada her prožívá své znovuobjevení. To se týká i stolní hry Shuffleboard původem z Anglie šestnáctého století. Není k ní třeba žádné fyzické dispozice, elektrický proud či sportovní oděv, je tedy velmi oblíbená. Cílem je dostat co nejvíce puků do oddělení na konci stolu, spočítat skóre lze několika způsoby. Deska hry nezabere moc místa a může ji hrát opravdu každý.

Téměř kultovní záležitostí se již stala hra Carcassonne. Pomocí kartiček hráči stavějí krajinu, města i cesty, na kterých mohou stavět své figurky a sbírat body. Hra spojila dětskou hru s hrou pro dospělé. Princip pochopí i předškolní děti, dospělí mohou zase využívat své taktické schopnosti. K desátému výročí hry Carcassonne vznikla jubilejní edice s exkluzivními průsvitnými figurkami. Hra existuje v několika variantách, například s kostkami.

Hra, se kterou si vyhrajete i sami, se jmenuje Find It. Jde o to najít ve válci plném plastových granulek co nejrychleji čtyřicet sedm předmětů ze seznamu. Pře každou hrou stačí jen promíchat, zatřást a hledat.

Pro skutečné milovníky strategie a diplomacie je hra Diplomacy. Každý hráč představuje jednu mocnost před I. světovou válkou. Vyhrát může jen ten, kdo umí nejlépe zhodnotit použití vojenské síly, diplomacie a nástrah. Současně si při hraní procvičíte angličtinu, česká verze není zatím k dispozici.

Melanie slaví 50 let. Tady jsou její největší maléry v úřadu první dámy USA | Video: Reuters, Associated Press
reklama
reklama
reklama