reklama

Sníh a relaxace. Obojí nabídnou Jeseníky

Chystáte se o jarních prazninách s dětmi na hory? Víme, kde vám pohlídají děti, když si budete užívat masáže nebo zábaly. A navíc je tam nejvíc sněhu

Foto: Sodexho

Chystáte se o jarních prázdninách s dětmi na hory? Po aktivním dnu na sjezdovkách je nejlepší ukrást si trochu času pro sebe a relaxovat. Víme, kde vám pohlídají děti, zatímco si budete užívat masáže a zábaly.

Jeseníky se na jarní prázdniny pořádně přichystaly a na návštěvníky čeká hromada volnočasových aktivit. Pro lyžaře jsou upravené sjezdovky i běžecké stopy. Pro ty nejmenší jsou připravení pohádkoví tvorové a zvířátka v lyžařských školkách.

Zasloužený relax v Priessnitzových léčebných lázních

Pro rodiny s dětmi mají přichystané speciální pobyty. V areálu jsu připravené běžecké tratě, které umožní krásný výhled na Hrubý Jeseník. K zapůjčení jsou i sněžnice, ve kterých překonáte i sněžný prašan. Děti se mohou naučit bruslit a vyřádit se při soutěžích na sněhu.

Po náročném dni bude připravená odměna v podobě léčebných procedur, kdy vaše děti budou hlídané službou a vy budete mít čas jen a jen pro sebe. Můžete si vychutnat masáže nebo relaxační koupele a zábaly.

Pohrajte si se stavebnicí LEGO

Pro zvídavější návštěvníky je otevřené Vlastivědné muzeum Jesenicka, kde si můžete prohlédnou výstavu s názvem "Fenomén LEGO". Při prohlídce se dozvíte spoustu zajímavých informací o této dánské hračce 21. století. Pro nejmenší je připravená herna s LEGO kostičkami.

Zažijete čarodějné procesy na vlastní kůži

Druhou unikátní expozicí v muzeu je o období čarodějnických procesů na Jesenicku. Svou brutalitou a rozsahem neměly ve střední Evropě obdoby. Poprvé v historii je možné nahlédnout do listin nisského knížectví ze 17. století. Ke konci výstavy můžete shlédnout první filmové zpracování čarodějnického případu. Jde o speciální projekci do suché mlhy, takže čekejte zážitek, při kterém vám naskočí husí kůže.

Zasněžené kopce, krásné sjezdovky, regenerace těla i mysli, poznání a zábava. To vše nabízí Jeseníky pro celou rodinu v období jarních prázdnin.

Girstlová: Mnoho rodičů udělalo z dětí manažery čehokoliv. Umět řemeslo je hodnota | Video: Daniela Písařovicová
reklama
reklama
reklama