reklama
 

Slavní neplatiči daní: Ať nedopadnete jako oni

Nechce se vám platit daně? Pozor, aby vás neminul trest. Jako některé celebrity.

Foto: Hermína

Za měsíc už bude čas zaběhnout s růžovými papíry na finanční úřad. Nezapomeňte, nedbalost se nevyplácí. Vyprávět by mohly i některé celebrity.

Nešvar v podobě neplacení daní není mezi bohatými VIPkami žádnou výjimkou. Které z nich to ale dotáhly po vzoru nejslavnějšího mafiána Al Caponeho tak daleko, že skončily za okrádání státu až ve vězeňské cele? Pojďme se na ně podívat.

Sophia Loren: trauma z vězení

V 80. letech byla z neplacení daní obviněna italským státem i tehdejší ikona Sophia Loren. Očištěna byla až roku 2013, ale 17 dní strávených ve vězení jí už nikdo nevrátí. Pobyt ve věznici považuje herečka za nejtraumatičtější zážitek svého života. A to i navzdory tomu, že Sophiina sestra trávila každou noc pod oknem její cely a dělala jí společnost.

Přečtěte si: Čechy ožebračují vysoké daně, nestíhají na ně vydělávat

Zabiják upírů Wesley Snipes

Americký herec Wesley Snipes je většině fanoušků znám jako filmový Blade, bojovník s upířím podsvětím. Možná jste o něm ale nevěděli, že strávil téměř tři roky ve vězení! Poté, co státu dlužil přes 17 milionů amerických dolarů, byl odsouzen ke třem letům odnětí svobody. K výkonu trestu nastoupil v prosinci roku 2010 a odseděl si dva roky a osm měsíců. Nyní už se s ním zase můžete setkat na plátnech kin. Naskočil například do Stallonovy akční série Expendables.

Richard Hatch: Kam se poděl milion?

Richarda Hatche si určitě pamatujete ze soutěže "Kdo přežije" (Survivor), z jejíž první řady si odnesl finanční výhru jeden milion dolarů. V reality show se Hatch projevoval jako arogantní zloduch, v reálném životě se evidentně snaží tuto charakteristiku naplňovat také. Za nezdanění své výhry byl v roce 2006 odsouzen k 51 měsícům vězení, které strávil střídavě v cele a domácím vězení. Díky porušování podmínek mu soud nakonec vyměřil ještě dalších 9 měsíců za mřížemi.

Lauryn Hill - závod s časem

Zpěvačka Lauryn Hill si za daňové úniky  v roce 2013 odpykala tříměsíční trest. Před daleko většími problémy ji zachránilo zaplacení dlužné částky, která činila téměř milion dolarů, pouhý den před vynesením rozsudku! Polehčující okolností pro ni byl také čistý trestní rejstřík a šest dětí v domácnosti.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Vypočítejte si, jak bude vaše dítě vysoké!

Cholesterol: Opravdu škodí tak, jak si myslíme?

Neuvěřitelné: Zhubnout se dá ve spánku. Jak?

Pětileté děvče kopíruje celebrity. Zvládne Angelinu Jolie i Serenu Williams | Video: Instagram/Stefani Chaglar

Mohlo by vás zajímat

reklama
reklama
reklama