reklama

Škola smyku připraví na zimu a naučí ovládat auto

Jen zimní pneumatiky nestačí. Naučte se jezdit bezpečně za nepříznivého počasí. Chce to jen cvik

Foto: Aktuálně.cz

Bojíte se jezdit v zimě autem? A bojíte se, že je úplně nezvládáte? Od strachu může pomoct kurz bezpečné jízdy. Centrum bezpečné jízdy Polygon Most je nejmodernější výcvikový a testovací areál ve střední Evropě s celoročním provozem. Většině řidičů dělá jízda v zimě trochu problémy. Je zcela normální, že se bojíme řídit auto na sněhu nebo ledu. Je však jednoduché si udělat kurz, při kterém získáte jistotu a hlavně se naučíte ovládat auto. Nepřekvapí vás, když dostanete smyk na vyjetých kolejích ze sněhu, nebo se nebudete bát přejet namrzlý povrch mostu.

Mnoho autoškol nabízí kurzy bezpečné jízdy, kdy se naučíte, jak se auto chová ve smyku, na ledě, jak a kdy je vhodné brzdit a prakticky si to vyzkoušíte ve školícím centru, kde je povrch upraven tak, aby simuloval nepříznivé podmínky. Vyhlášeným kurzem bezpečné jízdy je kurz, který provádí Centrum bezpečné jízdy v Mostě. Výuka se skládá z teoretické části a praktického výcviku jízdy na speciálních modulech. Osvojíte si návyky pro řešení krizových situací i způsob bezpečné jízdy. Kurz v centru bezpečné jízdy Polygon Most stojí kolem čtyř tisíc korun pro jednoho řidiče, který trénuje ve vlastním vozidle.

Jiná škola smyku nabízí své služby pod značkou maxcars.cz. Pořádá jednodenní nebo třídenní kurzy. Cena se pohybuje kolem tří tisíc u jednodenního kurzu, za tři dny je cena sedm tisíc korun. Výuka probíhá na letišti Dlouhá Lhota u Příbrami, což je zhruba padesát kilometrů od Prahy. V kurzech se řidiči učí předvídat, zvládat své vozy ve ztížených klimatických podmínkách. Otestují svá auta při různých rychlostech a naučí je zamezit vzniku nebezpečných krizových situacích. Kurz lze absolvovat na základě speciálního poukazu, které jsou často využívány jako dárek k narozeninám, vánocům a jiným příležitostem. Výuka probíbá od devíti hodin do pěti, kdy od oběda probíhá praktická část na kluzné ploše.   

 

Češi v Primarku: Výlet i zábava, lidi za udržitelnost platit nechtějí, říká Louženská | Video: Daniela Drtinová
reklama
reklama
reklama