reklama
 

Sardinie vs. Sicílie. Degustace v restauraci SOHO

Degustační souboj mezi Sardinii a Sicílií se koná 18. října v restauraci SOHO

Foto: Žena

Milovníci dobrého jídla a vína by neměli chybět 18. října od sedmi hodin v restauraci SOHO v Praze Podolí. Večer proběhne v duchu degustačního souboje mezi Sardinii a Sicílií.

Večerem bude provázet fundovaný sommeliér, které představí vlastnosti jednotlivých vín a představí vinařské oblasti. Samotní hosté budou posuzovat, která vína korespondují s nabízenými jídly. Celé ochutnávání by mělo vyústit v interaktivní diskusi se sommeliérem.

Základní informací, kterou se při večeři dozvíte, bude to, proč byla jednotlivá vína vůbec zvolená k podávaným pokrmům. Jako aperitiv bude podáváno Prosecco Millesimatto - Cantarini. Poté mohou hosté ochutnat variace sushi s růžovým zázvorem a wasabi. Pochoutkou večera jistě budou čerstvé ústřice s bazalkovo-koriandrovým vinagrettem a k nim podávané víno Anthilia - Donnafugata nebo Selegas - Argiolas. Restované krevety a sépie s chilli kokosovým kuskusem doplní LA Fuga - Donnafugata a IS Argiolas - Argiolas. Gurmánským zážitkem jistě budou pappardelle s kachním ragú a ovčím sýrem pecorino s podávanými kvalitními víny Tancredi - Donnafugata a Korem - Argiolas ročník 2008. Závěr večera bude patřit Mražené čokoládové terince s hruškovo zázvorovým pyré doplněné víním Kabir - Donnafugata a Anghialis - Argiolas. 

Degustační menu včetně vín, kávy  a vody si mohou hosté za 1950 korun užít buď v romantické atmosféře stolu pro dva, či ve skupině u většího stolu.

Kim Kardashian a holý pupík Emily Ratajkowski. Začíná oscarová afterparty | Video: Reuters
reklama
reklama
reklama