reklama

Rozhovor: O šťastných cestách domů s Danou Batulkovou

V poslední době se představila v několika rozdílných rolích. Publikum rozesmívala jako potrhlá Marcelka v sitcomu Comeback, díky svému šarmu a tanečnímu talentu ovládla soutěž StarDance a nyní působí jako rázná sestřička Dagmar v seriálu Cesty domů. Nejen o tom jsme si povídali s populární herečkou Danou Batulkovou.

Foto: Jiří Křenek

V poslední době se představila v několika rozdílných rolích. Publikum rozesmívala jako potrhlá Marcelka v sitcomu Comeback, díky svému šarmu a tanečnímu talentu ovládla soutěž StarDance a nyní působí jako rázná sestřička Dagmar v seriálu Cesty domů.

Nejen o tom jsme si povídali s populární herečkou Danou Batulkovou.

Před pár dny opět vypukla taneční show StarDance, ve které jste vy sama před pár lety neuvěřitelně zazářila. Když se ohlédnete zpět - jak vám tahle soutěž a tanec jako takový změnil život?

Neřekla bych, že mi soutěž StarDance život změnila, ale ta zkušenost mě určitě posunula. Samozřejmě, že i mediální rozruch kolem byl daleko větší, než když hrajete v seriálu. Během soutěže jsem musela překonávat různé obtíže a zábrany a ve svém věku zvládnout i dosti náročné tréninky. A jelikož se to celé povedlo, cítí se člověk dobře, zvedne vám to na chvíli sebevědomí.

Věnujete se tanci i v současné době? Nebo si zatančíte pouze během plesové sezóny?

Ne, to už ne. I když s tou zkušeností by to možná bylo zajímavé.

V nedávné době jste naskočila do rozjetého seriálového rychlíku jménem Cesty domů, kde hrajete ráznou zdravotní sestru Dagmar. Jak vám tahle role sedla?

Dagmar je v první řadě dobře napsaná role. Je tam co hrát, za což jsem scénáristům vděčná. Když mi ale ve scénách v nemocnici dají cokoli do ruky, cítím se jak poleno, nepatřičně. Naštěstí máme coby poradkyně zkušené sestřičky. Ale na tu práci bych neměla, moc je obdivuju.

Přestože vás živí Praha, usadila jste se na rodinném statku v Kolodějích. Jak se vám daří skloubit všechny pracovní povinnosti s životem na "venkově"?

Bydlím docela blízko, prakticky na okraji Prahy. Jediná nevýhoda je, že si jen tak nemohu dát sklenku vína. Horší budou cesty domů teď v zimním období. Jak říká jedna moje kamarádka, Praha by se na zimu měla zastřešit!

Jaké tedy obvykle bývají vaše "cesty domů"? Auto musí být asi vašim druhým domovem…

Auto je můj kamarád. Já si je vždycky personifikuju, hladím je a děkuju, když dobře dojedeme. Bez auta bych nestíhala, jezdím do Prahy i dvakrát denně, a to by se mi MHD asi nevyplatilo.

Když máte k autům takhle lidský přístup, co při jeho výběru považujete za opravdu důležité?

Nejsem odborník, ale musí mít dneska už asi základní výbavu, což je klimatizace nebo elektrická okénka. A určitě přehrávač. Ráda totiž při cestování poslouchám hudbu. Teď mám čtyřkolku Suzuki SX4 a cítím se díky tomu na našich silnicích bezpečněji. Moc příjemné je vyhřívání sedadel, bezklíčkové otevírání a startování. Při nákupu oceňuju taky prostorný kufr. Muži by jistě mluvili o síle motoru, živosti auta nebo spolehlivých brzdách, ale to já beru jako samozřejmost. Jako správná žena ocením spíš barvu. Mám ráda černou.

Jaká jste vlastně řidička? Klidná a rozvážná, nebo se dokážete na silnici pořádně rozzuřit?

Jsem v podstatě klidná, ale někdy zuřím a žasnu nad agresivitou a stupiditou některých účastníků silničního provozu...

Když se vrátíme zpátky k vaší práci - především u mladého publika jste se nesmazatelně zapsala coby Marcelka ze seriálu Comeback. Je tato kapitola už definitivně uzavřená, nebo máte informace, že by se mělo pokračovat v natáčení nových dílů?

Fanoušky asi zklamu, tahle kapitola už je bohužel asi definitivně uzavřená...


MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Dagmar Havlová: Holka na zabití versus První dáma

Proměny Anny Geislerové: Pokaždé jiná, pokaždé krásná?

Chci předmanželskou smlouvu na sex! Jsem divná?

Potřebujeme poznat sami sebe. Při meditaci se vynořují bolesti a zranění, říká Bob | Video: Daniela Drtinová
reklama
reklama
reklama