reklama

Recept na domácí vaječný koňak s pravou vanilkou

Vyzkoušejte dva vynikající recepty na vánoční vaječný koňak s vanilkou, kterými uděláte radost nejen babičkám a maminkám.

Foto: Vanilkove-Lusky.cz

Máme pro vás dva vynikající recepty na vánoční vaječný koňak s vanilkou, kterými uděláte radost nejen babičkám a maminkám. Koňak můžete také podarovat jako originální dárek od srdce nebo ním pohostit vánoční návštěvy.

Pro oba tyto případy doporučujeme odkaz na recept pečlivě poznamenat, obdarovaní se na vás rychle obrátí se žádostí o prozrazení tajemství.

O obou receptech se dokonale doplňují pravá vanilka, smetana a jemný žloutkový krém. První recept nevyžaduje vaření a je proto velmi jednoduchý. Tomuto koňaku prospěje delší odležení. Pokud nechcete čekat, zvolte druhý recept, který obsahuje i fotonávod.

Zajímavý tip:

Kvalitní vanilku snadno objednáte na internetu. Pokud nakoupíte 5-20 lusků pořídíte je za velmi přijatelnou cenu kolem 15 Kč/lusk. Vanilka vydrží až 3 roky, vyplatí se proto koupit do zásoby. Na stránkách www.vanilkove-lusky.cz můžete vybrat ze široké nabídky vanilkových lusků a vyzkoušet tak, proč bývá vanilka nazývána královnou mezi kořením.

Lahodný domácí vaječný likér s vanilkou (bez vaření)

Suroviny:

  • 3 žloutky
  • 1 vanilkový lusk
  • 80 g moučkový cukr
  • 250 ml smetana 33%
  • 250 ml lihovina (brandy, whisky, třtinový rum)

Postup:

Láhev (500 ml) vypláchněte vroucí vodou. Žloutky metličkou rozmíchejte s cukrem. Vanilku podélně rozřízněte a vyškrábněte zrníčka. Přidejte je do žloutků. Přilijte smetanu a alkohol, krátce promíchejte.

Přelijte do vychladlé lahve, do které vhoďte i zbytek vanilkového lusku. Dobře uzavřete a uložte na tři týdny do lednice. Smetanu můžete nahradit kondenzovaným mlékem, přizpůsobte pak ale množství cukru.


MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

TOP recept na křehké rohlíčky s pravou vanilkou

Cukroví: Zůstaly vám vaječné bílky? Upečte si ořechové chipsy!

Horoskop prosinec 2013: Na co se můžete těšit o Vánocích?

Skrytý poklad naproti Národnímu divadlu. Interiér Akademie věd je impozantní | Video: TV Architect

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama