reklama

Prostřeno! Pivo, voušouchy a indická polévka z Plzně

Oblíbený pořad televize Prima o vaření a soutěživosti nyní v pravidelných dávkách každý týden

zdroj Tv Prima
zdroj Tv Prima | Foto: Aktuálně.cz

Tento týden mezi sebou bojují Roman, Ivana, Libor, Lucie a Lukáš. V nečekané mužské převaze se pořad Prostřeno tento týden odehrává v čtvrtém největším městě republiky, v Plzni. Vyhraje čtyřicet tisíc nakládaná panenka, indická polévka nebo Lukášova kremrole?

Libor byl prvním hostitelem, který ovšem nijak neohromil. Byt připomínal chaotickou prodejnu sportovních potřeb. Jeho největším průšvihem bylo růžové víno rozlévané k bramboráku.

Obdchodní referentka Lucie v úterý měla minimálně prokleté obě ruce. Vše ovšem brala doslova s černým humorem. Při přípravě dezertu improvizovala, do bramborového těsta nevpravila vejce. Králík pod pracovním názvem kočka až na Libora všem chutnal a dezert s názvem Bác! byl zachráněn politím vychlazeným sektem.

Uprostřed týdne se předvedl starosta Roman. Svým bydlením a vlídnou pohostinností všechny učaroval. Při tvorbě experimentoval a nebál se hostům nabídnout indickou peprnou polévku a maso s rebarborou a šalvějí. A jelikož je znepokojen úpadkem české gramotnosti v rodném jazyce, připravil si pro své hosty diktát.

Předposlední večer patřil prodavačce Ivaně, která nadchla zajímavou úpravou číny v lívanečníku. Po prodělání a úspěšnému překonání těžké nemoci se dokáže radovat s dobrého jídla, kterým je v jejím případě pikantní maso. Jejím snem je vidět moře, za něž by případnou výhru vyměnila.

Celý týden bude uzavírat mladičký vysokoškolák Lukáš, který své hosty doslova šokuje noční prohlídkou hradu Švihov. Aby toho návštěva neměla málo, této zábavě předchází zadržení celého osazenstva na policejní služebně, nad kterou bydlí jeho rodina. Jeho čtyřchodové menu se chystá zakončit kremrolemi, ale bude muset zakročit maminka, ale i tak není jasné, jak dopadne sladká tečka za tímto týdnem.

Recepty z pořadu Prostřeno! budeme uvádět na připravované wiki stránce pod názvem Prostřeno! Zkusíme načerpat inspiraci a sledovat pravidelné týdenní souboje, které mohou diváci sledovat každý týden od pondělí do pátku v šest hodin večer na televizi Prima.

Češi v Primarku: Výlet i zábava, lidi za udržitelnost platit nechtějí, říká Louženská | Video: Daniela Drtinová
reklama
reklama
reklama