reklama

Projekt Dětský čin roku 2012 právě startuje!

Znáte ve svém okolí nějaké díte, které si zaslouží za svůj čin odměnit? Přihlašte ho do soutěže!

Foto: Thinkstock

Znáte ve svém okolí nějaké dětské hrdiny, kteří pomohli nebo vykonali jiný dobrý skutek? Přihlaste je do projektu Dětský čin roku 2012!

Nadační fond projektu Dětský čin roku rozdal svá ocenění v listopadu loňského roku a už nyní odstartoval další ročník. Pro děti je připraveno několik doprovodných akcí a soutěží během celého roku.

Loňský rok v číslech

Loni se do projektu zapojilo celkem 9 036 dětí z celé České republiky. Příběh o dobrém skutku nebo činu poslalo 541 dětí. Do hlasování o nejlepší příběhy se v jednotlivých kategoriích zapojilo 8 495 dětí.

Mezi nejúspěšnější regiony patřil Středočeský kraj, Moravskoslezský kraj , Olomoucký kraj a Vysočina. Každý rok se do projektu přihlásí větší množství dětí. Nadace se snaží podporovat děti v konání dobrých skutků a taková účast je určitě potěší.

Vítěz ročníku 2011 zachránil maminku

Loni se  nejsledovanějším příběhem stal čin 9ti letého Patrika Pačandy, který zachránil svou těhotnou maminku ve chvíli, kdy dostala epileptický záchvat. Chlapec nalezl svou maminku na zemi v kaluži krve. Během chvíle zavolal svého staršího bratra a dnes je maminka zdravá a do rodiny přibyl ještě jeden bráška.

Kategorie a jak se přihlásit?

Patrik zvítězil v kategorii Záchrana lidského života. Mezi další z nich patří kategorie Pomoc v rodině, Pomoc jiným dětem, Pomoc ostatním lidem, Pomoc přírodě, Dobrý nápad a Pomoc na netu. Zvláštním oceněním je Cena odborného týdeníku Učitelské noviny.

Soutěžit mohou děti základních škol a osmiletých gymnázií, které napíší příběh svůj nebo o příběhu stejně starého kamaráda. Sepsané příběhy je možné zaslat poštou nebo prostřednictvím internetových stránek www.detskycinroku.cz do 26. září.

Za dobrý skutek přijde odměna

Děti získávají od partnerů projektu mnoho věcných cen. Dar 10 tisíc korun získá škola, občanské sdružení nebo veřejně prospěšná činnost, která je uvedená na přihlášce. Ocenění se slavnostně předávají v prostorách Staroměstské radnice 29. listopadu 2012.

Chystá vláda super úřad na sledování lidí? Je to klíč k řešení epidemie? | Video: Martin Veselovský, DVTV
reklama
reklama
reklama