reklama

Přijďte se podívat na výstavu vánočních stromků

Nevíte, kam s odzdobeným vánočním stromečkem? Můžete jej přinést k Národnímu divadlu, kde najde nové využití

Foto: Reuters

Použité vánoční stromky vytvoří i letos les na piazettě mezi Národním divadlem a Novou scénou v Praze. Stromky budou vystaveny do 25. ledna, přičemž vernisáž lesíka se uskuteční 8. ledna od 18 hodin za hudebního doprovodu Václava Havelky III. (Please the Trees) a Klubu trubačů Českomoravské myslivecké jednoty.

"Kdo chce, může přinést svůj vánoční stromek na piazzetu a společně s umělci jej umístit do dočasného lesa. Příjem stromků a workshop je připraven na dny od šestého do osmého ledna vždy od dvanácti do sedmnácti hodin," uvedl mluvčí projektu.

Výstavní projekt se za velké pozornosti veřejnosti i médií uskutečnil na piazzetě Národního divadla už minulý rok. Podle kurátorky Marcela Strakové se tak mohou kolemjdoucí zastavit u symbolického navrácení "použitých" vánočních stromků do původního lesního společenstva.

"V instalaci představíme vánoční stromky z různých městských částí Prahy, seskupené do útvaru simulujícího rostlý, přirozený lesík," uvedla.

Stromky podle ní dostanou i "třetí šanci", když vytvoří kulisu k multimediálnímu koncertu. Skupina Please The Trees promění devátého února jeviště Nové scény ve svérázný myslivecký bál.

Prokop: "Neviditelné" aspekty českého selhání. Za best in covid nemůže jen Babiš | Video: Kristýna Pružinová, Martin Krepindl, Blahoslav Baťa
reklama
reklama
reklama