reklama

Příběh ženy, která se neúspěšně pokusila o sebevraždu

Žena, která se dostala až na dno, pokusila se neúspěšně o sebevraždu. Nyní má rodinu a je šťastná!

Foto: Profimedia.cz

Ten den, kdy stála Helen Galsworthy na vlakovém nádraží, se cítila opuštěná a na dně. Ve škole zažívala nesnesitelnou šikanu, která ji dohnala až k drogám. V hluboké depresi se rozhodla, že skočí pod vlak. Pokus o sebevraždu se jí nepodařil, tenkrát přišla "jen" o nohy. Díky tomu dostala druhou šanci, má úžasnou rodinu a je šťastná.

V pouhých osmnácti neměla důvod žít. Po sedmi letech vidí vše jinak. Její motivací, proč se z každého dne radovat, je její syn Thomas. Poprvé promluvila o svém příběhu.

Vlak jí amputoval obě nohy

Sama přiznává, že až nyní dokáže o tom hrůzném okamžiku hovořit. Závislost na kokainu ji dohnala až na samotný okraj, kdy se rozhodla, že skočí pod vlak. Na tyto chvíle nikdy nezapomene. Helen byla při vědomí, když jí vlak amputoval obě dvě nohy.

Náš tip: Smazala jsem účet na Facebooku. Vzal mi 4 roky života

"Lehla jsem si do kolejiště, zavřela oči a pustila si hudbu, která mi měla pomoci při tom hrůzném čekání. Ale nic nešlo podle plánu. Když přijel vlak a ozvala se rána, já pochopila, že na kolejích zůstaly jen nohy. Viděla jsem hodně krve, konec džínů, které byly odříznuté a cítila neskutečnou bolest," vypráví o svém hrůzném zážitku Helen.

Měla však štěstí, v kolejích ji během několika chvil objevil muž, který kolem procházel se svým psem a zavolal jí záchranku. Do nemocnice se dostala včas. "Když jsem se vzbudila a zjistila, že jsem přišla o nohy, myslela jsem, že můj život už nemá cenu," přiznává v rozhovoru pro Daily Mail.

Šikana a drogy

Helen navštěvovala soukromou školu v Hampshire, kde díky šikaně přišla o veškeré sebevědomí, kterému ji naučili její rodiče.

Deprese a špatná parta, do které se dostala, ji přivedly k drogám. Se svojí slabou povahou podlehla závislosti během několika týdnů. Smrt pro ni znamenala vysvobození. Webu se svěřila se svými pocity, které zažívala těsně před sebevraždou. "Kupodivu jsem se v tu chvíli cítila opravdu šťastná. Byla jsem víc v klidu než kdykoliv předtím."

Nový začátek

"Chtěla jsem zemřít, ne se zmrzačit, nevěřila jsem tomu, co se stalo," přiznává dál Helen. Po šesti týdnech byla mladá dívka propuštěná z nemocnice a musela se vyrovnat s tím, že nemá nohy.

Život byl pro ni po dlouhou dobu nesnesitelný. Věděla, že ji nikdo takovou chtít nebude a ona zůstane sama a bez dětí. V roce 2011 zjistila, že je těhotná. Hned po porodu ji otec dítěte opustil. Ona se však nevzdala a věděla, že musí být silná pro svého syna.

Doporučujeme: Po 26 letech skončil s veganstvím, pak konečně zhubl

Helen začala opět studovat univerzitu, obor kriminalistiky, naučila se chodit s protézami a co víc? Je matkou krásného chlapce Thomase! A dokonce si našla partnera, který ji miluje takovou, jaká je. 

V současně době se snaží pomáhat lidem s amputovanými končetinami. Všemožně pro ně získává peníze a dobrovolníky, kteří by jim usnadnili návrat do plnohodnotného života.

"Když jsem přišla o nohy, nechtěla jsem dál žít, myslela jsem, že budu pořád sama, ale nyní má můj život opět smysl," dodává na závěr Helen Galsworthy.

Co vás denně dělá šťastnými a naplňuje? Napište nám v diskuzi pod článkem.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Rozvod na spadnutí. Bratr spal v matčině posteli

7 hříchů českých kuchyní. Lupínky, buchty a guláš!

Jak v domácnosti ušetřit. Úspora od koupelny po kuchyň
Kontra: Neumíme sdílet veřejný prostor. Řidiči často netuší, jak nebezpečná je to hra | Video: Michael Rozsypal, Daniela Drtinová

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama