reklama

Poker: jak si zahrát a vyhrát?

Poker je karetní hra, která je v České republice skloňovaná ve všech pádech. Český hráč pokeru Martin Staszko nedávno vydělal miliony dolarů v Las Vegas

Peter Eastgate přemýšlí
Peter Eastgate přemýšlí | Foto: Reuters

Karetní hra poker je v České republice velmi oblíbená. Někdo v pokeru vidí hazardsázení a jiní zase promyšlené počítání karet a pravděpodobnosti.

Základním typem pokeru je Draw poker, od kterého se odvíjí ostatní varianty. Dnes se po celém světe nejhranější variantou v kasinech Evropy a Ameriky stal Texas Hold´em No Limit. Největší internetové herny mají v největší špičce připojených až dvě stě tisíc hráčů. I Česká republika se může pyšnit pokerovou špičkou. Martin Stazsko se téměř radoval z celkového vítězství ve World Series of Poker v Las Vegas. Ve dvaačtyřicátém finále soutěže byl druhý a odvezl si pět a půl milionu.

Hraje se u stolu, kde může být až deset hráčů. Před rozdáním se do hry pošlou povinné sázky. Každý hráč dostane dvě karty a začíná sázkové kolo. Aby se hráč mohl zúčastnit další partie, musí sázku buď dorovnat nebo vsadit všechny zbývající žetony. Pokud chce hráč karty položit a ukončit hru, nesmí ukázat ostatním soupeřům, aby si nemohli propočítat své šance. Pokud zůstanou ve hře dva hráči, vyloží na stůl tři společné karty hlavou nahoru. Pak následuje čtvrtá karta na stůl. Pokud mají hráči ještě žetony, následuje třetí sázka. Potom následuje pátá karta na stůl hlavou nahoru. Pokud po posledním kole zůstávají alespoň dva hráči, vyloží se všechny karty.

Slovník

Call - dorovnat

Raise - dorovnat a přihodit

Check - nemáte v plánu sázet toto kolo

Bet - vsadit po vyložení karet na stůl

All in - vsadit vše

Fold - zahodit karty 

Jelínek: Bilesová měla být hrdinka, sportovci jsou pod tlakem, chodí i výhrůžky smrtí | Video: Martin Veselovský
reklama
reklama
reklama