reklama

Domácí věštění: Jak se podívat do budoucnosti a zjistit něco o sobě

Karty, runy nebo kávová sedlina – věštit budoucnost se dá mnoha způsoby a můžete to zkusit sami doma. Je to zábava a překvapivě se hodně dozvíte sami o sobě.

Foto: iStock

Neznám ženu, aspoň ne upřímnou ženu, která by někdy nebyla u kartářky nebo se jinak nepokoušela zjistit svůj osud. Muži jsou skeptičtější a podobné věci je zajímají méně, tedy většinou.

Podle toho, jak je "věštecké řemeslo" na výsluní, je ale jasné, že o budoucnosti chceme vědět co nejvíc a ezoteriku k tomu rádi použijeme. Přemýšleli jste ale někdy o tom, že byste si zkusili budoucnost hádat sami? Nic kromě času to nestojí a je to velká zábava.

Začněte motivačními kartami

Tarotové karty jsou pro začátečníky dost těžké a jejich studium zabere hodně času. Na trhu je ale spousta motivačních karet, některé jsou pro vás třeba moc kýčovité nebo až příliš ezoterické, věřím ale, že když zapátráte v tom, co trh nabízí, to své si najdete. Z těch více "ezo" existují třeba andělské nebo vílí karty, každá karta zobrazuje jednu bytost a u ní bývá motivační heslo, popřípadě je u karet vždy knížka, kde jsou jednotlivé karty blíže vysvětleny. Pokud je na vás tohle trochu větší kalibr, zkuste třeba karty, které vycházejí ze slavné knihy Čtyři dohody, kterou u nás léta úspěšně šíří Jaroslav Dušek. Tyto karty jsou vlastně motivačními hesly, které souvisí s jednotlivými dohodami a jejich tématy.

Hezké jsou třeba karty Cesta k sobě od známé výtvarnice Lucie Ernestové nebo existují mandalové, čakrové karty a milé jsou karty určené speciálně pro ženy od Martiny Slabé. Trh nabízí mnohé, stačí si vybrat. U každých karet je návod, ale já myslím, že je dobré především zapojit intuici. To, že naše podvědomí vždy najde to, co má, uznávají i obdivovatelé slavného švýcarského lékaře a terapeuta Carla Gustava Junga. Tedy pokud u ranní kávy promícháte balíček karet a jednu si vytáhnete, pravděpodobně se bude týkat tématu, které aktuálně řešíte, a třeba vás nasměruje, jak se v problému lépe orientovat.

Runy - mystické věštění podle Keltů

Karty vás nezaujaly, mrkněte na runy. Runová řada - tedy kameny, minerály nebo jakýkoli jiný materiál, na kterém jsou zobrazeny speciální symboly, jste už určitě viděli. Souboru těchto symbolů se říká futhark. Jeho starší verze, ze které většina lidí, kteří se runami zaobírají, vychází, čítá 24 symbolů. Magické symboly jsou opředeny mnoha legendami a pro nás je důležité, že mají silnou energii, která působí i na lidi, kteří o nich neví vůbec nic, a každý symbol má určitý význam.

Experti říkají, že vás musí runy "zavolat", tedy pokud s nimi máte pracovat, měly by vás oslovit - zaujmout, prostě se líbit. Pokud se to stane, je dobré pořídit si nějakou praktickou knihu, prodává se jich dostatek, kde jsou vysvětlené jednotlivé symboly a také je popsán systém, jak runy vykládat. Stejně jako u karet je ale důležité se s runami dobře seznámit a především zapomenout na logiku, popustit uzdu intuici. Jen díky ní totiž dokážete opravdu "věštit", nejen předčítat z knihy. Práce s runami vás naučí poslouchat šestý smysl, který vám našeptává, proč jste si vytáhli právě tento symbol a co si s ním počít.

Tarot, umění mistrů

Výklad tarotových karet, to už je taková "vyšší dívčí", bez toho, aniž byste se s kartami dobře seznámili, toho moc nezvládnete. Tarotových karet je 78 a jsou rozdělené na karty malé a velké arkány. Trumfů neboli karet velké arkány je 22 a jsou to ty "důležitější" - symboly, které zastupují, zosobňují archetypy, které se objevují v našem životě a právě o nich hodně hovořil C. G. Jung. Archetypy jsou vlastně takové skryté symboly naší duše, a pokud vás některý přitahuje, tedy vytáhnete si tu kterou kartu, určitě v tom najdete nějakou symboliku k aktuální životní situaci. Malá arkána více odpovídá běžnému životu než osudovým situacím, i když se jí přisuzuje o něco menší význam, dle mého soudu je stejně zásadní jako arkána velká.

Stejně jako u motivačních karet je důležité si vybrat, které tarotové karty by vás bavily. Jsou jich stovky, mezi nejznámější "běžné" tarotové karty patří Rider-Waite tarot, který navrhl anglický okultista Arthur Waite a namalovala je Pamela Smith. Trochu kontroverzní je pak Crowleyho tarot, vytvořený nechvalně známým černým mágem Aleisterem Crowleym, namalovala ho Frida Haris. Crowley do karet vložil hodně ze svého vnímání světa a symbolů tarotu, je hodně mystický a také oblíbený. Tarotové karty ale můžou být třeba andělské, elfí nebo stromové, výběr je obrovský. Každopádně pokud vás tarot přitahuje, ale zdá se vám složitý, zkuste to s ním. Na začátek si můžete tahat jen jednu denní kartu a postupně se seznamovat s arkánovými symboly. Za tu zábavu a možná i něco víc to stojí.

Možností "věštění" je mnoho, pokud k tomuto směru inklinujete, zkuste ho. Nejde jen o nějaké dramatické hádání toho, co vás v životě potká, ale především o zábavu. A také se naučíte vypnout, ponořit se do sebe a poslouchat intuici. Takže když nic jiného, je to relaxace za pár korun.

Melanie slaví 50 let. Tady jsou její největší maléry v úřadu první dámy USA | Video: Reuters, Associated Press
reklama
reklama
reklama