reklama

Podívejte se, jak bude na vaší dovolné teplé moře!

Chystáte se na dovolenou a zajímá vás teplota moře, v kterém se budete koupat? Víme víc!

Foto: Komerční sdělení

Teplota moře je velmi důležitou informací, pokud se chystáte na dovolenou. Podívejte se, jak se vám bude koupat v moři. Dosavadní teplé počasí pomohlo moři vyšplhat na krásnou teplotu, kdy se koupe každý rád.

Podívejte se, jaká je teplota Středozemního moře, Černého moře, Baltského moře a Atlantského oceánu. Podívejte se, kde si na své dovolené užijete krásně teplé moře a kde se vyplatí mít vyhřívaný bazén u hotelu.

Středozemní moře

Teplota moře na pobřeží Chorvatska, Itálie, Řecka, Španělska a ostatních zemí je velmi příjemná. Západní středomoří se může pochlubit teplotami od 18 do 26 stupňů. Nejchladnější moře je poblíž Lisabonu. Krásných 26 stupňů Celsia si užijí lidé, kteří se budou koupat na Mallorce, Ibize, ve Valencii nebo poblíž Barcelony. Krásných 25 stupňů hlásí i u Nice.

Střední středomoří je na tom ještě lépe. Nejnižší teplotu 26 stupňů najdete v Janově. Split, Sicílie a Malta se může pochlubit teplotou moře až 29 stupňů. Na Korfu, v Dubrovníku a na Sardinii se vykoupete v příjemných 28 stupních Celsia. Východní středomoří dosahuje nejvyšší teploty 28 stupňů na Kypru, v Haifě nebo u ostrova Lesbos či Korfu. Kréta, Rhodos a Alexandria se koupe v moři o teplotě 27 stupňů Celsia.

Teplota Černého moře

Pokud se chcete vykoupat v Černém moři, plánujte si dovolenou v Turecku, Bulharsku, Rumunsku a Rusku. Nejnižší teplota je v okolí Krymu okolo 23 stupňů. Nejtepleji kolem 27 stupňů je pak ve Varně nebo v Oděsy. Příjemných 28 stupňů si užijete, pokud budete trávit dovolenou v Turecku.

Baltské moře

Baltské moře patří k těm nejchladnějším. Najdete ho v okolí Německa, Dánska, Polska. Nejtepleji je ve Stockholmu, Kodani, kde je teplota vody okolo 18 stupňů. Nejnižší teplotu kolem 15 stupňů Celsia mají ve St. Peterburgu.

Atlantský oceán

Pokud se vydáte na pobřeží Francie a do dalších zemí, které obepíná Atlantský oceán, nečekejte žádné vysoké teploty. Nejvyšší teplota vody je v Biarritz okolo 21 stupňů Celsia. Snesitelnou teplotu okolo 20 stupňů najdete i v Bordeaux nebo v Lorient. Celková průměrná teplota je v létě okolo 19 stupňů Celsia.

 

 

Melanie slaví 50 let. Tady jsou její největší maléry v úřadu první dámy USA | Video: Reuters, Associated Press
reklama
reklama
reklama