reklama

Pevnost Boyard je i v Čechách! Vyzkoušeli jsme za vás

Pevnosti Boyard je kousek za Prahou, jmenuje se TEPfaktor a jen potvrzuje pořekadlo o zlatých českých ručičkách. Je totiž dokonalá...

Foto: Žena

Parta soutěžících pobíhá po pevnosti uprostřed moře a plní fyzicky i mentálně náročné úkoly, sbírají indicie (nápovědy), aby si nakonec (možná) odnesli sumu peněz, větší, menší nebo žádnou, podle toho, vyluští-li tajenku.

Bylo jen otázkou času, kdy si parta podnikavců "vypůjčí" fomát populární soutěže a vybuduje český Boyard… Stalo se, česká varianta Pevnosti Boyard je kousek za Prahou, jmenuje se TEPfaktor a jen potvrzuje pořekadlo o zlatých českých ručičkách. Je totiž dokonalá...

Vyzkoušeli jsme za vás!

Taky si většina z vás při sledování Boyardu v televizi říkala, že by to či ono udělala lépe, jinak, chytřeji? Už když spočinete před halou, v níž se českých Boyard alias TEPfaktor skrývá, začnete tušit, že se sebevědomím je třeba šetřit. A co teprve uvnitř... čeká vás jedinečný zážitek, plný energie, pohody, soustředění, odvahy i síly.

Jakmile vejdete, máte pocit, že jste se ocitli v jiném světě. Pláže s s pískem, plážová lehátka a na stěnách velkoformátové fotografie, díky kterým se cítíte jako kdesi v Karibiku… Prostě relax!

Celkem 21 fyzických i logických úkolů

Přívítá vás kolektiv sympatických zaměstnanců, který vám vysvětlí  pravidla hry (klidně i opakovaně) a vám už pak nic nebrání začít hru, projít a uspět v 21 jak fyzických, tak i logických úkolech. Kdybyste si přeci jenom náhodou v průběhu hry nevěděli rady, personál vám kdykoliv pomůže a poradí.

TEPfaktor vás absolutně pohltí

Z vlastní zkušenosti vím, že vás hra úplně pohltí. Vůbec nevnímáte čas, tedy kromě toho, který vám odpočítává plnění daných úkolů a absolutně propadnete touze splnit každý úkol a dojít do zdárného konce. Ne nadarmo je TEPfaktor určen všem věkovým kategoriím, protože v danou chvíli se všichni vrátíte do dětských let a zároveň se poznáte i za jiných okolností. O tom, kolik si užijete smíchu a dobrodružství se přesvědčte na vlastní kůži. Stojí to za to!

Více se dozvíte na stránkách TEPfaktor.cz

Pokud vás po skončení hry přemůže hlad, máte možnost občerstvení  a pití na plážových lehátkách pod hvězdnou oblohou. A kdyby jste si náhodou povídání o zážitcích ze hry chtěli protáhnout až do pozdních nočních nebo brzkých ranních hodin, není nic jednoduššího, než se ubytovat v místních bungalovech na pláži. A říkám vám zcela upřímně, že se vám nakonec snad ani nebude chtít jet zpět domů. A když už přeci jen odjedete, brzy se opět vrátíte pokořit TEPfaktor!

Recenze kolegů aneb TEPfaktor na vlastní kůži

Štěpán K.: Super je, jak je to vše automatické a člověk (jak soutěžící, tak organizátor) se prakticky nemusí o nic starat.
Některé úkoly (tenisáky!) jsou fakt hodně na trpělivost. Člověk, který tam přijde poprvé a nezná, tak se tam může zasekat na půl dne. Ale jde soutěž dokončit i když nějaký úkol není splněný. Každopádně je důležité složení týmů.

Myslím, že je třeba vybalancovat tým tak, aby v něm nechyběly fyzické dovednosti. Týmu, ve kterém budou pouze řekněme hůře pohybově a silově vybavení účastníci se podle mě značně snižují možnosti na zvládnutí. Mě osobně víc bavily úkoly, kde převažovalo fyzické nasazení, pohyb (překážkové dráhy, silové disciplíny, případně spojené s taktikou) než hlavolamy.

Jan S.: Ideální aktivita kombinující přiměřenou fyzickou náročnost, logické myšlení a trpělivost. je potřeba spolupráce celého týmu což je ideální pro stmelování kolektivu. každý si nasbírá spoustu zážitků, o kterých se pak debatuje až do ranních hodin - za mě super!

Karolína H.: Hned po příjezdu, kdy se nás ujal milý personál a vysvětlil nám pravidla hry, jsem však věděla, že nás čeká ohromná legrace a dobrodružství. Potom jsem se vrhli na plnění úkolů a přestali vnímat čas, hra nás úplně pohltila! Do cíle jsme už dorazili jako dokonale sehraný tým, který byl připraven společně překonat jakoukoliv překážku. Návštěvu Tepfaktoru tedy mohu každému vřele doporučit, sama se už nemohu dočkat, kdy tam znovu zavítám, tentokrát třeba pro změnu s rodinou.

Lucie F. : TEPfaktor? Tak při tomhle zážitku se mi TEP opravdu zrychlil. Očekávala jsem hodně a přesto to předčilo všechna má očekávání. Na místo sem jela s tím, že splnit 21 úkolu bude hračka, ale dalo mi to zabrat a já se zas na chvíli stala hravým dítětem. Při plnění úkolů mi občas fyzička vypovídala službu, bránice bolela od smíchu a hlas jsem z povzbuzování kolegů ztratila už během prvních úkolů. Skvěle jsem se bavila a celé si to užívala, a se mnou i všichni další kolegové. I když sem se druhý den nemohla ani obléknout, jak mě bolely všechny svaly  a mé tělo zdobilo pár modřin, tak už teď vím, že TEPfaktor si v nejbližší době s chutí zopakuju.

Miroslav P.: V Tepfaktoru jsem se byl podívat poprvé a jeho koncepce mě doslova nadchla. Logické úkoly a i ty náročné na fyzičku se zdály zprvu jako neřešitelné, vzápětí pak neuvěřitelně jednoduché. Skvělým tahem je zapojení celého týmu. Měl jsem šanci poznat kolegy i jinak než z práce. Rozhodně se tam kdykoli rád vrátím!

Alice D.: Tepfaktor byl pro mě opravdový zážitek. Prvotní nervozita - způsobená pohledem na předchozí účastníky hry - opadla hned po prvním úkolu.  Nesmíte však očekávat, že cesta k pokladu je jednoduchá. Během 21 úkolů, které plníte v týmu si dáte pěkně do těla, přijdete si i k nějaké té modřině, zapojíte mozkové závity, ale především si užijete spoustu zábavy. Největší zkouškou pro nás byly úkoly, které vyžadovaly trpělivost a klid, obzvlášť když vám za zády běží časomíra a prostorem se neustále line znervózňující hudba.

O to víc jsme byli pyšní, když jsme je dokázali splnit. Celá hra je promyšlená do detailů  a výborně technicky zvládnutá. Vše umocní netradiční prostředí pláže se skutečným pískem, kvalitní zázemí, dobré občerstvení a velmi příjemná obsluha celé hry, která je připravena vám být ve všem nápomocná. Hru mohu jedině doporučit a v budoucnu bych si návštěvu ráda zopakovala.

A kolik za Tepfaktor zaplatíte?

Soutěžící starší 15 let zaplatí na první hodinu 259 Kč, děti do 15 let o stovku méně. Každá další hodina je levnější, za 4. hodinu už platíte pouze 169 resp. 69 Kč. Do Tepfaktoru míří party kamarádů, pracovní kolektivy na teambuildingy, ale slavit zde můžete i svatbu, rozlučku se svobodou, sraz se spolužáky, narozeniny atd. Zkrátka, pokud nechcete setkání s přáteli či kolegy strávit pouze nudných tlacháním, ale zasmát se, pobavit a něco zažít, vyražte do Tepfaktoru.

Lucie Forstová

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

10 nejkrásnějších hotelů na líbánky: Kvůli nim se budete chtít vdát

 Ochucená piva: 8 novinek, které jsme vyzkoušeli za vás!

Vyrážíte na dovolenou pod stan? 10 věcí, které se hodí!

 

Melanie slaví 50 let. Tady jsou její největší maléry v úřadu první dámy USA | Video: Reuters, Associated Press
reklama
reklama
reklama