reklama

Pár pravidel etikety proti společenským faux-pas

Nevíte si rady s pravidly etikety? Zde je pár základních rad. Můžou se hodit například na plese.

Foto: Profimedia.cz

Čeká vás společenská akce a vy si nejste jistí, jaká jsou vlastně pravidla společenského chování? Máme pro vás pár základních tipů.

Prvním krokem, jak se dobře uvést, je dobrý první dojem. Toho dosáhnete nejen slušným chováním, ale i vhodným oblečením. Proto sledujte pozvánky, kde většinou bývá napsané, jaký typ oděvu vyžaduje (formální, smoking a jiné).

Nejspíš se nevyhnete představování. Zde platí, že za každých okolností má přednost žena. Ve „výhodě" je i starší osoba před mladší a člověk s vyšším společenským postavením.

Samozřejmostí je, že muž pomáhá ženě z/do kabátu, přitom drží kabát ve výšce, kdy si nebude muset žena lámat ruce, aby vklouzla do rukávů. Pravý gentleman podrží ženě dveře, aby mohla vejít jako první, s výjimkou restaurace. Zde, z důvodu nebezpečí letícího půllitru, má přednost při vstupu muž.

Na večírku se možná nevyhnete tanci. U něj platí kvůli užšímu kontaktu ženy a muže základní pravidla jako ústní hygiena, čistý oděv, obuv a celková čistota. První tanec tančí muž se ženou, s kterou přišel, zároveň je jeho povinností doprovodit ji domů, ať už spolu žijí či nikoliv.

Češi v Primarku: Výlet i zábava, lidi za udržitelnost platit nechtějí, říká Louženská | Video: Daniela Drtinová
reklama
reklama
reklama