reklama

Neuvěříte, co všechno můžete vyčarovat z ovoce: Tohle bude bavit vás i vaše děti

Většinou nemáme moc času ani dostatek fantazie na to, abychom v kuchyni vytvořili něco mimořádného. Přesto stojí za to občas si trochu pohrát a přizvat ke kulinářskému tvoření třeba ještě děti nebo partnera. Podívejte se, co všechno se dá jednoduše vytvořit z ovoce a zeleniny, a nechte se inspirovat třeba na víkend.

Prohlédnout grafiku
Foto: Instagram Foodbites

Inspirace není nikdy dost a v kuchyni to platí dvojnásob. Co pořád vymýšlet, aby jídlo chutnalo, bylo zdravé a na talíři ještě i dobře vypadalo? Nechte se inspirovat nápady ze dvou kulinářských instagramových účtů. 

  Fantazie je důležitější než informace. - Albert Einstein, geniání vědec fantazie, žena

Ovoce a zelenina jsou zdravé potraviny a v každodenním jídelníčku by neměly chybět. Jenomže to může být už taky trochu nuda. Chroupat mrkev nebo papriku se nám často vůbec nechce a přesvědčit potomky o tom, že vitaminy jsou nutné, bývá mnohdy náročný úkol. Slovo "salát" je nebaví a místo po jablku raději sáhnou po nanuku. 

Naštěstí existují způsoby, jak i ty nejzatvrzelejší potomky (nebo klidně i protějšky) přesvědčit, že i ovoce a zelenina mohou být předmětem velké zábavy a překvapivě chutné svačiny. Netradiční způsob servírování ohromí hosty na domácí party nebo dětské oslavě.

A že vám chybí fantazie? Nevadí. Od toho jsou tu jiní, kteří už ledasco vymysleli za vás. Vy už jen nechte inspirovat a zábava může začít. Vybrali jsme pro vás netradiční nápady ze dvou instagramových účtů: @foodbites a @naturally.jo

Prohlédněte si grafiku a bavte se.

reklama
reklama