reklama

Otrávila syna, aby byla slavná. Dostala doživotí

Co je zač žena, která schválně tráví svého syna, aby o tom mohla psát blog?

Foto: garnettsjourney.blogspot.com

Na první pohled možná Lacey Spears vypadala jako milující a starostlivá matka. Vlastně i na druhý. Měla nemocného syna, pečovala o něj, jak mohla, a psala o tom dojemný blog. Jenže pětiletý Garnett zemřel a pak se zjistilo, že mu zdravotní potíže matka působila schválně. Tento týden si u soudu vyslechla rozsudek: Doživotí.

Teprve sedmadvacetiletá Američanka Lacey Spears podle rozsudku, který cituje agentura Reuters, svému synovi Garnettovi podávala nadměrné množství soli, což se samozřejmě projevovalo na chlapcově zdraví a nakonec tomuto jednání také podlehl. 

Lékaři několik let nedokázali odhalit, jakou nevysvětlitelnou nemocí chlapec trpí a vyzkoušeli různé typy léčby, a dokonce i několik chirurgických zákroků. V nemocnici byl během svého krátkého života třiadvacetkrát, z toho jednou dokonce na pět týdnů.

Garnettova cesta

Lacey navíc o chlapcově příběhu psala blog s názvem Garnettova cesta. Informovala čtenáře o tom, jak se jeho zdravotní stav zhoršuje, co všechno pro něj zkouší udělat a jak nemocí svého dítěte trpí. A ti ji samozřejmě chápali, litovali a utěšovali. Byla na to všechno přece ještě navíc sama, Garnett vyrůstal bez otce.

Zveřejnila dokonce i příspěvek o několika posledních dnech, které Garnett strávil v nemocnici, než loni v lednu v pouhých pěti letech zemřel na otravu solí. Lékaři si nedovedli vysvětlit, kde se v těle malého chlapce vzalo tolik sodíku, a tak se případem začala zabývat policie. 

Otrava solí

Podle serveru lohud.com obsahovalo jedno chlapcovo jídlo tolik množství soli, které by odpovídalo zhruba 70 pytlíčkům soli, jaké se podávají v hotelech či restauracích. Žalobkyně Janet DiFiore se domnívá, že Lacey to celé dělala právě proto, aby si díky blogu získala popularitu, zájem a lítost. 

"Po dobu pěti let svého života byl Garnett Spears nucen trpět kvůli opětovným hospitalizacím, nadbytečným chirurgickým zákrokům a nakonec kvůli otravě solí, to vše způsobené osobou, která jej měla nejvíc chránit: jeho matkou," cituje žalobkyni ČTK.

Co je špatně?

Co člověka, a ještě navíc vlastní matku, vede k tomu, že dobrovolně ublíží dítěti jen kvůli publicitě? Podle psychologa Petra Šmolky musí jít o těžkou poruchu osobnosti. "Ta osoba musí mít narušený mateřský cit, ale zároveň je v tom i kus narcismu," myslí si Šmolka a dodává:

"Taková žena chce být obdivovaná za to, že se stará o bezmocné a ještě navíc handicapované dítě. Dodává si tím na důležitosti, a proto je ochotná mu zdravotní problémy sama způsobit," vysvětluje známý český psycholog. Její jednání podle něj bude velmi pravděpodobně důsledkem toho, jak sama vyrůstala.

Čtěte také: Třikrát jsem byla těhotná, ale děti nechci. Nikdy

Podle lohud.com je Lacey nejmladší ze tří sourozenců a vyrůstala na ranči v Alabamě. Její známí o ní tvrdí, že byla vždy velmi starostlivá a ochotná kdykoli pomoct. Známým a sousedům prý navíc ráda, pravidelně a zadarmo hlídala děti. Žádnému se nikdy nic nestalo.

"Jejím úmyslem vůbec nemusela být chlapcova smrt. Jí šlo jen o to, aby byl nemocný a ona na něm mohla parazitovat. Smrt v tomto případě bude jen neplánovaným důsledkem," uzavírá Šmolka.

Úvodní foto: garnettsjourney.blogspot.com

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Opilec jí řekl, že má velký nos. Šla na plastiku

Je prostě hloupý aneb Co učitelé rodičům nikdy neřeknou

Citové vydírání: Syn mi vyhrožuje sebevraždou

Může být první českou rabínkou: Bude trvat, než se společnost z antisemitismu vyléčí | Video: Daniela Drtinová
reklama
reklama
reklama