reklama

Obrazovku na Štědrý den rozzáří pohádka Dvanáct Měsíčků

Česká televize se rozhodla, že 24. prosince uvede nové pohádky. Jednou z nich je Dvanáct Měsíčků

Foto: http://www.ceskatelevize.cz

Na Štědrý den si Česká televize připravila nové pohádky. Jednou z horkých kandidátů programu České televize na Vánoce je pohádka Dvanáct měsíčků. Připravili jsme pro vás pár informací, na co se můžete těšit.

Filmová adaptace klasické pohádky Boženy Němcové bude letos poprvé v celovečerní hrané verzi právě na České televizi. Podívejte se, zda se Marušce podaří sehnat jahody nebo kytičku fialek. Vánoce na České televizi budou pohodové a pohádkové.

Pohádka Dvánct měsíčků

Klasická pohádka poprvé ve filmovém zpracování. Mezi herci se můžete těšit na Veroniku Žilkovou, Romana Vojtka, Václava Postráneckého nebo Ottu Jiráka či Pavla Kříže.

V pohádce si zahrála i herecká legenda Radek Brzobohatý. Podívejte se, zda se v pohádce podle předlohy Boženy Němcové povede Marušce sehnat v třeskutém mrazu kytičku fialek, nebo jahody pro svou macechu a nevlastní sestru Květu.

Více o nové pohádce

Do předvánoční vesničky se vrací rodák Karel z ciziny. Karel se stane lákavou partií pro všechny dívky ve vesnici. Karel se svatbě chce vyhnout a odstěhovat se do ciziny na trvalo. Proto vznikne nápad uložit adeptkám nereálné úkoly a stanovit tak jednoznačné podmínky. Macecha chce po Marušce, aby všechny úkoly splnila za její dceru Květu.

Maruška po Karlovi netouží, ale úkoly plnit musí. Nikdo však netuší, že Marušce pomáhá dvanáct tajemných Měsíčků. Karel si Marušky všimne a vzbudí její sympatie. Vše komplikuje Karlův bratr Nosek, který se pomocí kouzla zamiluje do Květy. Uvidíme, zda se Marušce podaří splnit i poslední úkol, nechat obrazit starou uschlou jabloň u rybníka?

Další pohádky v České televizi

Novou pohádku Dvanáct měsíčků uvidíte přímo na Štědrý den od 19:00 v České televizi. Kromě této novinky, se můžete těšit na klasické pohádky jako Princezna se zlatou hvězdou na čele, Byl jednou jeden král, Co takhle svatba princi. Další novinkou je pohádka Šťastný smolař, kterou uvede Česká televize 25. prosince ve 20:00. Česká televize slibuje Vánoce plné klasických pohádek i novinek pro rok 2012.

Kauza Bečva: Řekli mi, že není třeba najít viníka. Chybí klíčové vzorky, říká expert | Video: Daniela Drtinová
reklama
reklama
reklama