reklama
 

13 nejčastějších mužských lží: Kila navíc ti sluší a tvé kamarádky mám rád

Lhaní tak nějak patří k lidskému životu a dovoluji si tvrdit, že se (až na vzácné výjimky) týká nás všech. Nemusí jít vždy o lži škodlivé. Občas je dokonce oboustranně výhodné si nějakou drobnou nepravdou vypomoci. A jde-li o vztah muž a žena, funguje to - v tomto směru - znamenitě. Jaké jsou nejčastější mužské lži a co se za nimi skrývá?

Prohlédnout grafiku
Foto: iStock

Lež je podle webové definice typ klamu mající formu nepravdivého výroku, zpravidla s vědomým záměrem oklamat druhé za účelem získání nějaké výhody či vyhnutí se trestu.

  V lásce, která má být trvalá, je nejhorší přechod od lži k pravdě. - Étienne Rey, francouzský spisovatel K citátu, pár, žena.cz

Na druhé straně je ale třeba říct, že vůbec nemusí jít o závažnou věc a - jak už jsem zmínila v úvodu -, občas drobná úprava ne vždy atraktivní reality může i potěšit.

Nechtěla bych, aby to vyznělo jako obhajoba lhaní. Jen bych ráda v této souvislosti navázala na nedávné téma nejčastějších ženských lží a zaměřila se tentokrát na ty mužské. S lehkou nadsázkou a špetkou vždy potřebného humoru, protože ne všechno je třeba brát v životě úplně vážně.

O čem tedy muži nejčastěji lžou?

Odpověď najdete v naší grafice.

reklama
reklama