reklama

Nový muzikál Quasimodo míří do Divadla Hybernia

Nový romantický muzikál Quasimodo chystá premiéru na 11. listopadu. Zpívat a hrát bude celá řada hvězd

Moderátor Jiří Korn má kolem sebe před živým vysíláním auru pohody.
Moderátor Jiří Korn má kolem sebe před živým vysíláním auru pohody. | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Na listopad chystá Divadlo Hybernia nový romantický muzikál Quasimodo. Diváci se mohou těšit na premiéru již 11. listopadu. Na jevišti ožije známý příběh z románu Victora Huga Chrám Matky Boží v Paříži, kde je v hlavní roli samotný architektonický klenot, který nenápadně pozoruje příběhy lidí a dění v Paříži.

V Divadle Hybernia se diváci dočkají mnoha působivých choreografií a emotivních obrazů a vstoupí alespoň na okamžik do časů romantické Paříže patnáctého století. Hudbu k muzikálu připravili Petr Kaláb, Jan Maxián a Jakub Prachař. Text prošel rukou Lukáše Trpišovského a Martina Kukučky, který se stal i režisérem celého projektu. Petr Kolečko se postaral o písňové texty.

V roli Quasimoda se představí Tomáš Trapl nebo Csongor Kassai. První ze jmenovaných, má obrovské zkušenosti s muzikálem. Druhý představitel je maďarsko-tureckého původu, který od malička žije na Slovensku a diváci si ho mohou pamatovat z úspěšného filmu Jana Hřebejka Musíme si pomáhat, kde si zahrál židovského mladíka Davida Wienera. V roli Esmeraldy se budou střídat Radka Pavlovčinová a Markéta Procházková. Dychtivého Claudia Frolla si zahrají Jiří Korn nebo Marian Vojtko. V dalších rolích se objeví Ondřej Ruml, David Kraus, Tomáš Savka, Radka Fišarová, Kamila Nývltová a jiní. Choreografii řídí Jana Burkiewiczová, která chce diváky přenést do 15. století do těžkých časů lásky a utrpení.

Lísky je možné koupit v předprodeji na síti ticketportal.cz za sedm set korun.  

Melanie slaví 50 let. Tady jsou její největší maléry v úřadu první dámy USA | Video: Reuters, Associated Press
reklama
reklama
reklama