reklama

Nové desky - Nedvědi, Metallica, Svěrák a Uhlíř, U2

Nové desky - Nedvědi, Metallica & Lou Reed, Svěrák & Uhlíř a U2.

Přinášíme vám informace o čtyřech nových deskách na českých pultech. Tři z nich jsou výsledkem spolupráce více či méně zavedených "firem" pop music, čtvrtá patří k legendám, které letos slaví dvacet let od svého vydání.

Bratři Nedvědi: zase spolu

Po dlouhých patnácti letech přichází populární bratrská dvojice s novými nahrávkami. V mezidobí sice vznikla řada živých nahrávek a několik sólových alb obou protagonistů, společně však natočili nové písně až nyní. Na albu Souhvězdí jisker, které vychází sedmého listopadu spolupracovala řada hostů, včetně potomků obou legendárních písničkářů. 

Metallica a Lou Reed: velmi neobvyklé spojení

Poslední říjnový den vyšlo album s názvem Lulu - jedná se o spojení dvou legend - Lou Reeda a kapely Metallica. Nápad něco spolu natočit měli jak Reed tak členové kapely Metallica již od října 2009, kde všichni společně vystoupili na pětadvacátém výročí uvádění do Rock And Roll Hall Of Fame. Lou Reed  přišel s nápadem - před časem složil písně pro amerického avantgardního divadelního režiséra Roberta Wilsona a německý divadelní ansámbl, který od dubna tohoto roku v Berlíně hraje dílko s názvem Lulu Plays. "Měli jsme za úkol oživit Lulu sofistikovaným způsobem, při využití rocku. Když jsme ty písně nahrávali, bylo mi jasné, že sen se stal skutečností a jde to úplně nejlepší, co jsem za celý svůj život natočil. A natočil jsem to navíc s tou nejlepší kapelou, kterou jsem mohl najít," uvádí k projektu Lou Reed.

Svěrák a Uhlíř: stará známá dvojka

Na konci října vyšlo nové album Zdeňka Svěráka a Jaroslava Uhlíře, legendární autorské dvojice písniček z televizního pořadu Hodina zpěvu. Obsahuje šestnáct novinek a nový hit: Ať smolařům je hej plus jako bonus i píseň z pohádky Rozum a cit z loutkového filmu Fimfárum - Do třetice všeho dobrého 3D.

 

U2: Achtung Baby slaví dvacítku 

Devatenáctéhop listopadu tohoto roku to bude přesně 20 let, kdy irská kapela U2 vydala své fenomenální a dnes již kultovní album "Achtung Baby". Toto kulaté výročí členové U2 oslaví vydáním reedice, která bude v té nejnákladnější verzi obsahovat až deset disků. Dvojdisková verze bude obohacena o bonusový disk. Limitovaný The Vinyl Box Set obsahuje šestnáctistránkový booklet a čtyřmi vinyly. Uber Deluxe Edition bude mít  šest CD a čtyři DVD. Speciální box bude kromě alba Achtung Baby a jeho následovníka Zooropa vyplňovat i velké množství nikdy nevydaného materiálu. Album v několika verzích vyšlo 31. října.


 

  

 

Kontra: Neumíme sdílet veřejný prostor. Řidiči často netuší, jak nebezpečná je to hra | Video: Michael Rozsypal, Daniela Drtinová

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama