reklama
 

Nová hvězda Hollywoodu: Za léčbu láskou dostala Oscara!

Pro Oscara za nejlepší ženskou roli si doslova doklopýtala. Při cestě na podium si přišlápla šaty a skončila na čtyřech. Pár týdnů před Oscary, při přebírání jiné ceny, zase vyskočila tak prudce, až si šaty dokonale roztrhla...

Jennifer Lawrence ve filmu X-Men: První třída (2011)
Jennifer Lawrence ve filmu X-Men: První třída (2011) | Foto: Bontonfilm

Pro Oscara za nejlepší ženskou roli si doslova doklopýtala. Při cestě na podium si přišlápla šaty a skončila na čtyřech. Pak převzala nejprestižnější filmovou cenu světa a rázem bylo jasné - Amerika má nový herecký talent!

Jennifer sbírá jednu cenu za druhou. Po Zlatých glóbech přišel vytoužený Oscar, který jí unikl o fous už před třemi roky. I proto je za oceánem považována za nevšední herecké zjevení. A všichni moc dobře víme, jak Američané zázraky milují.

Jennifer tropí hlouposti

Kdo je tahle smolařka, která při každé slavnostní příležitosti ztropí faux pas? Jennifer Lawrence v srpnu bude teprve třiadvacet let a už patří mezi nejtalentovanější herečky Hollywoodu. Není divu, že se její kráse a půvabu dvořil samotný Jack Nicholson.

Jennifer pochází z Louisville a už odmalička byla pořádně paličatá. Ve čtrnácti letech se jí podařilo přesvědčit rodiče, aby vsadili na její nadání a podpořili ji v kariéře herečky. Rodina se odstěhovala do New Yorku, kde našla mladé dívce agenta. Jennifer podřídila herectví vše. Dřela na sobě, nechodila s kamarády ven, zanedbávala vzdělání, nedokončila ani střední školu. Byl to absurdní krok do neznáma, ale kdo neriskuje, nic nezíská. Jennifer sázka vyšla!

Cesta za slávou

Bez jakékoliv dramatické průpravy získala ve svých sedmnácti letech hlavní roli v komediálním seriálu Pearsonovi, tři roky nato se objevila v nominacích na Oscara. Když letos v únoru držela zlatou sošku v ruce a pronášela děkovnou řeč, uvědomila si, že se z pohádky stala sladká realita. Na herecký Olymp ji vynesla romantická komedie Terapie láskou, v níž si zahrála po boku takových es, jako jsou Robert de Niro a Bradley Cooper.

Svým výkonem oba dva zastínila a kritika její výkon hodnotila pouhými superlativy. "Jde o velmi vzácný typ mladé herečky, jejíž projev je neuvěřitelně vyzrálý. Umí být mrzutá, smyslná, propůjčuje šarm i inteligenci jakékoliv roli," napsal Richard Corliss z magazínu Time.

Doporučujeme: Móda na Oscarech 2013, aneb kdo měl nejkrásnější šaty?

Kromě oscarové Terapie láskou stihla v loňském roce dotočit ještě dva filmy. Nabídek přitom dostala mnohem víc a musela dobře vybírat. Nakonec ji filmaři získali pro thriller Dům na konci ulice a akční snímek Hunger Games, ze kterého se krátce po uvedení do kin v březnu 2012 stal absolutní kasovní trhák.

S takovým "talentem od pánaboha" se můžeme těšit na každou další roli této mladé a nadějné Američanky. Přejme jí, aby měla při převzetí dalších cen trochu více štěstí na to, jaké pro ceremoniál zvolí šaty.

Mohlo by vás zajímat

Tereza Pergnerová: Všechny peníze mi protekly žilou

Proměny Anny Geislerové: Pokaždé jiná, pokaždé krásná?

Claudia Cardinale je sexy i po 70! Jak se vám líbí? 

 

Dcera Madonny se při natáčení reklamy svlékla donaha. Klip propaguje rozmanitost | Video: Desigual
reklama
reklama
reklama