reklama

Netflix ulovil dánskou královnu, bude scénografkou romantického filmu

Dánská královna Margrethe II. bude s Netflixem spolupracovat na adaptaci novely spisovatelky Karen Blixenové. Pro nový snímek panovnice navrhne dekorace. Jedná se o její třetí filmovou spolupráci v životě.

Dánská královna vytvoří dekorace a kostýmy k romantickému filmu Netflixu.
Dánská královna vytvoří dekorace a kostýmy k romantickému filmu Netflixu. | Foto: ČTK

Adaptaci romantické novely Ehrengard dánské spisovatelky Karen Blixenové bude režírovat držitel Oscara Bille August. Osmasedmdesátiletá dánská královna, která je také dlouholetou výtvarnicí, pro nový film vytvoří dekorace. Panovnice sdělila, že příběhy Blixenové jí vždy imponovaly. 

"Fascinuje mě její estetika, imaginace a obrazotvorné světy," řekla královna o novelách a povídkách Blixenové. "Jsem velmi šťastná, že mohu být součástí tohoto projektu. Pokusila jsem se interpretovat fantaskní vesmír Blixenové prostřednictvím dekorací a kostýmů a těším se, až příběh Ehrengard ožije ve filmu," dodala. 

Režisér August zmínil, že královna Margrethe II. vytvořila pro film "fantastické dekorace, které budou dominovat celkovému scénografickému výrazu filmu". 

Příběh se odehrává ve fiktivním království Babenhausen. Velkovévodkyně si najímá samozvanou expertku na navazování milostných vztahů, aby naučila korunního prince svádění a pomohla tak zajistit následníka trůnu. Princ se ale zamiluje do dvorní dámy Ehrengard a plán velkovévodkyně se hroutí. 

Panovnice, která zemi vládne téměř 50 let, se jako výtvarnice angažuje dlouhodobě, ilustrovala například dánské vydání Pána prstenů a vystavovala v několika předních galeriích. Kromě adaptace novely Ehrengard pracovala ještě na dvou filmech - na krátkém zpracování Andersenovy Ledové královny a pohádce Divoké labutě. Její třetí scénografický počin by měl Netflix uvést v roce 2023. 

Mohlo by vás zajímat: Americká střílečka v Holešovicích. V Praze se natáčel nejdražší film Netflixu

Záběry z natáčení thrilleru The Gray Man v pražské ulici Dukelských hrdinů. | Video: Michal Ježek

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama