reklama

Nesnášíte Vánoce? 10 důvodů, proč se na ně těšit

Jestliže nesnášíte Vánoce a ze všeho toho stresu, uklízení a shánění dárků vám naskakují osypky, máme pro vás něco, co vám zvedne náladu.

Foto: Thinkstock

Jestliže nesnášíte Vánoce a ze všeho toho stresu, uklízení a shánění dárků vám naskakují osypky, máme pro vás něco, co vám zvedne náladu. Všechna vánoční příkoří si samozřejmě uvědomujeme, ale zároveň známe několik důvodů, proč je dobré se na Vánoce těšit, i když patříte k jejich nejhlavnějším odpůrcům.

Třeba je po přečtení těchto deseti odstavečků budete snášet alespoň o trochu snadněji...

1) Nejlepší výlety

Ať už v této roční době vyrazíte na výlet do zoo, nebo třeba na výstavu, máte jistotu, že tu budete skoro sami. Všichni jsou v nákupních centrech a pobíhají po městě, takže vy si můžete všechno ostatní do sytosti užít.

2) Prázdné sjezdovky

Vánoční svátky jsou jediným časem, kdy si i na českých sjezdovkách skvěle zalyžujete (samozřejmě, bude-li na nich sníh). Díky Vánocům tedy nemusíte za ježděním cestovat až za hranice.

3) Prázdné obchody

Jakmile se dočkáte Štědrého dne, dočkali jste se zároveň i klidu. Už od příštího dne si budete moci jít nakoupit cokoli, aniž byste museli srážet k zemi davy lidí.

4) Prázdné silnice

Jakmile na Štědrý den odbije zhruba čtvrtá hodina odpolední, znamená to nový začátek klidných cest do práce i z práce. Stres ustane, a tak vám zase bude desetiminutová cesta trvat deset minut, nikoli padesát, jako tomu bylo před Vánocemi.

5) Všechno levné

Před Vánocemi se sice spousta věcí v obchodech snaží tvářit velmi výhodně a levně, ale opravdu levné jsou právě až po Štědrém dnu. Pokud tedy potřebujete cokoli, díky Vánocům to seženete za hubičku.

6) Dobré jídlo

Jsou v roce ještě nějaké jiné dny, kdy máte doma tolik dobrého jídla a vaši blízcí, případně vy sami, pořád vymýšlejí další a další pochutiny? Možná na vaše narozeniny, jenže ty trvají jen jeden den, zatímco Vánoce se najednou zdají být tak příjemně dlouhé...

7) Dárky

Snad každý najde pod stromečkem alespoň jednu jedinou věc, která ho doopravdy potěší. A nemusí to být zrovna zájezd do Karibiku, ale třeba jen dobrá kniha, nebo třeba obrázek, který namaloval váš potomek.

8) Radost

Když už jste sháněli vánoční dárky, těšte se na to, že někomu udělají radost. A to je přece k nezaplacení. Pokud jste je tedy nekupovali po cestě z práce na benzínové pumpě.

9) Volno

Co si budeme povídat, ještě lepší než něčí radost je, že nemusíte do práce. Chvála Hodům vánočním a těm, kdo z nich udělali státní svátky.

10) Televize

Zatímco po celý rok je televize plná seriálů a dalších šíleností na pokračování, během prosince je v ní víc filmů než za celý zbytek roku dohromady. Chvála Vánocům, že nás nenutí nelegálně stahovat...

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Jsem nepoučitelná: Už zase nemám koupené dárky

Užijte si konec roku: Co bude v televizi na Silvestra?

Recept na domácí vaječný koňak s pravou vanilkou

Autorka knihy Zbořeno: Některé demolice v Praze byly bolestné, Transgas byl zjevení | Video: Martin Veselovský
reklama
reklama
reklama