reklama

Nekažte si náladu: 5 zbraní proti ošklivému počasí

Propadnout špatné náladě a depresi je na podzim strašně jednoduché. Jak proti ní bojovat?

Foto: Thinkstock

Když prší, listí už je skoro opadané a teploty pomalu klesají k nule, zdá se všechno špatné ještě třikrát horší. Propadnout špatné náladě a depresi je na podzim strašně jednoduché, proto si pojďme připomenout, že stačí pár malých věcí, které vás zahřejí - nejen na těle, ale i na duši.

Takže až na vás zase poleze nějaký splín, rychle utíkejte udělat jednu z následujících pěti věcí. Nebo si povinně teď hned vymyslete vlastní zlepšovák nálady, který zabere za každých okolností. Tady je k tomu inspirace:

1) Snídaně

Nejde jen o příjem energie a o to, že nakopnete hned zrána metabolismus, a ten bude fungovat lépe. Teplá ovesná kaše nebo míchaná vajíčka jsou skvělý způsob, jak tělu dodat náležitou výživu a zároveň stimulovat mysl. Variace koření a příchutí – zázvor, špetka skořice nebo kakaa – dodají nejen kaši chuť, ale také vás zahřejí. Díky teplé snídani se budete cítit v teplíčku po celý den. Kdyby náhodou ne, dožeňte to přes den ještě horkou polévkou.

2) Barvy

Opravdu stačí tak málo jako třeba žlutý svetr nebo oranžová kabelka, a budete se cítit líp. Mozek se dá celkem snadno oblafnout, a tak když mu budete ukazovat veselé věci, začne se vesele i cítit a vykouzlí vám úsměv na tváři. Samozřejmě je málo dní, kdy si můžete od rána do večera pouštět vtipné komedie, a tak si radši do ulic vezměte veselé barvy, které budete mít po ruce za každých okolností.

3) Procházka

Slunce teď bohužel bude svítit čím dál méně, proto pokaždé když vyleze, využijte toho a běžte alespoň na krátkou procházku. I kdybyste měla jen místo tramvají či autem jít na schůzku pěšky. Sluneční paprsky nás nabíjí energií a dobrou náladou po celý rok, ale jakmile skončí léto, začínáme na ně zapomínat. Tak to letos zkuste napravit. Delší procházka vás navíc příjemně unaví a ještě budete mít dobrý pocit, že jste něco udělali pro své tělo.

4) Svařák

Pokud potřebujete k procházce nějakou motivaci, může jí být třeba svařák. Všichni víme, že skvěle zahřeje, ale neberte ho jen jako nápoj, ale jako rituál. Vytáhněte partnera nebo kamarádku do ulic a svařák si nechte jako příjemnou tečku na závěr. Pokud nechcete pít alkohol jen tak pro nic za nic, nebo vás ještě čeká řízení, zajděte si do Starbucks, kde si na tuhle sezónu připravili nealkoholický svařák (tvoří ho kořeněný chai sirup, pomeranč a extrakt z hroznů). A když už tam budete, zamyslete se, jestli by se vám nehodil nějaký termohrnek. V hnusném počasí totiž není nic lepšího než mít po ruce horký čaj, kávu nebo třeba právě ten svařák.

5) Objetí

Vůbec nejčastěji na podzim trpíme tehdy, když máme pocit, že nás nikdo nemá rád a že nemáme koho obejmout. Přitom stačí jen otevří oči a nemyslet sobecky. Možná že vás zrovna nemá rád ten, od koho byste to vyžadovali, ale je tu spousta dalších lidí, kteří jsou tu pro vás kdykoli. Vzpomeňte si na všechny kamarádky, kamarádky i rodinu. Spousta z nich bude nadšená, když je pozvete na kávu a na přivítanou je obejmete. 

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Zjistili jsme: Co od nás muži skutečně chtějí?

6 důvodů, proč na letošní Designblok prostě musíte

Jste závislá na nakupování? Otestujte se

Melanie slaví 50 let. Tady jsou její největší maléry v úřadu první dámy USA | Video: Reuters, Associated Press
reklama
reklama
reklama