reklama

17 filmových hitů roku 2018: Tyhle snímky si nenechte ujít

K lednu patří bilancování právě uplynulého roku, ať už jde o jakoukoli oblast. A co přinesl rok 2018 v české i světové kinematografii? Prohlédněte si výběr těch největších filmových hitů za uplynulých dvanáct měsíců, které podle nás stojí za pozornost.

Prohlédnout grafiku
Foto: CinemArt

Kinematografie (z řeckého slova kinéma - pohyb a grafein - psát) je souhrnné označení pro veškeré činnosti spojené s filmem a filmováním. Kinematografie přináší - anebo by alespoň měla přinášet - zábavu, potěšení i finanční prospěch všem, kteří se na přípravě filmu podílejí.

Své místo ve světové filmové tvorbě má i Česká republika. Mezinárodního ohlasu dosáhla především v 60. letech 20. století tzv. československá nová vlna. Snímky Obchod na korze (1965), Ostře sledované vlaky (1967) a Kolja (1996) získaly Oscara za nejlepší cizojazyčný film. Šest dalších se pak dostalo do užší nominace.

Co v této oblasti přinesl rok 2018? Které snímky se vydařily, jaké české filmy se staly divácky nejúspěšnějšími a které byste podle našeho názoru měli vidět?

Prolistujte si naši grafiku a budete mít jasno.

Podklady poskytla společnost CinemArt, a. s.

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama