reklama

Nejpopulárnější psí plemena v ČR: Vítězí německý ovčák

Na základě údajů Českomoravské kynologické unie jsme pro vás sestavili žebříček nejoblíbenějších psích plemen v České republice.

Foto: Thinkstock

Na základě údajů Českomoravské kynologické unie jsme pro vás sestavili aktuální žebříček nejoblíbenějších psích plemen v České republice.

Nad všemi módními trendy nakonec v pomyslném měření sil zvítězila tradice. Češi mají totiž stále nejvíce v oblibě klasického německého ovčáka. Podívejte se nyní také na pořadí na dalších devíti místech.

1. Německý ovčák

Německý ovčák je oblíbený hlavně díky tomu, že má pevné nervy, je neohrožený, věrný, dobře ovladatelný, stále bdělý a neúplatný. Tyto vlastnosti z něho činí psa všestranně užitkového, ceněného zvlášť pro hlídání.

2. Yorkshirský teriér

Hlavně díky své miniaturní velikosti je vhodný i do bytu. Jeho velkou výhodou je ale také jeho srst - jako jeden z mála totiž nelíná. Pokud tedy hledáte nenáročného psa, který má navíc veselou a společenskou povahu a ke svému pánovi ihned věrně přilne, je yorkšír to pravé.

3. Labradorský retrívr

Labrador je veselý, velmi čilý a živý pes, který bývá velkým milovníkem vody a je také proslulý svým vynikajícím čichem. Je velmi inteligentní, poslušný, přizpůsobivý, věrný, od přírody vlídný a přátelský, nemusíte se u něj bát žádné útočnosti, přestože už se jedná o většího psa.

4. Maltézský psík

Maltézský psík je trpasličí plemeno charakteristické hustou, lesklou a velmi dlouhou srstí, která podobně jako u yorkshirského teriéra nevypadává, ale pouze během života dorůstá. Majitelé své maltézáčky ovšem čím dál častěji stříhají na krátko. Tito psi jsou milí, přítulní, veselí a oddaní svému pánovi.

5. Knírač

Živý, pozorný, inteligentní, svéhlavý, někdy paličatý, ostražitý, neunavitelný, věrný své rodině, nepodplatitelný... Takové je páté nejoblíbenější psí plemeno. I přes své miniaturní rozměry potřebuje však knírač pána, který jej důsledně a čestně vychová. Na druhou stranu jsou knírači rychlí a šikovní žáci. Díky svým vrozeným obranným schopnostem se skvěle hodí i jako doprovodný, sportovní, pracovní a služební pes.

6. Bígl

Bígl je velmi živé, přátelské, nenáročné, ale také málo temperamentní plemeno, které si svou oblibu získalo hlavně díky svým povahovým vlastnostem, ale také kvůli roztomilému vzhledu. Pokud si však chcete bígla pořídit, nezapomínejte na to, že potřebuje hodně pohybu a důslednou výchovu. Kromě toho byste si měli dát pozor i na jeho stravu, tato rasa má totiž poměrně velký sklon k tloustnutí.

7. Argentinská doga

Už podle majestátního vzhledu poznáte, že jde o plemeno vhodné pro ochranu a strážní službu. Doga je velmi inteligentní, veselá, přirozená, nenáročná, přátelská, štěká málo a je si dobře vědoma své síly, proto je nutné ji dobře vychovat. Potom se z ní stane domácí mazlíček a ostražitý a věrný hlídač.

8. Německý boxer

I přes bojovný charakter, který zdědil po svých předcích, je německý boxer velmi živým, přátelským a dobře naladěným psím společníkem, který se hodí nejen jako výborný služební pes, ale také jako mazlíček celé rodiny.

9. Zlatý retrívr

Jen těžko byste hledali lepšího rodinného společníka. Je to velmi inteligentní, ale i temperamentní, rychlý, svérázný, avšak přizpůsobivý, snášenlivý, veselý, přátelský, ostražitý, bystrý, vytrvalý, učenlivý, ale také tvrdohlavý a samostatný pes. K tomu všemu navíc miluje děti.

10. Jezevčík

Jezevčíci jsou známí svou schopností rychle si získat srdce lidí. Jsou ideálním psem do rodiny s dětmi, mají přátelskou povahu bez známek agrese. Dobře vycházejí i s ostatními psy i jinými domácími zvířaty. Věnujete-li mu hodně pozornosti, váží si toho, někteří jedinci ale proto špatně snášejí samotu.


MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Světovým hvězdám vládnou ženy. Které jsou nejmocnější?

Proměna Zuzany (23): Konečně nevypadám na třináct

Nejoblíbenější účes světa - culík. Znáte jeho historii?

Melanie slaví 50 let. Tady jsou její největší maléry v úřadu první dámy USA | Video: Reuters, Associated Press
reklama
reklama
reklama