reklama

Nejlepší dárek na poslední chvíli? Zážitek a kosmetika

Pár dní před Štědrým dnem možná zjistíte, že vám ještě nějaký dárek chybí. Co teď?

Foto: Profimedia.cz

I když jste se třeba opravdu snažili sehnat všechny dárky s dostatečným předstihem, pár dní před Štědrým dnem možná zjistíte, že vám ještě něco chybí. Rychlou pomocí je správný kosmetický balíček - je jich na výběr spousta a není problém je sehnat. Často ale zapomínáme, že bleskový dárek se dá pořídit i na internetu.

Na objednání jakéhokoli zboží z internetu samozřejmě potřebujete minimálně týden, ale zkuste se podívat po nějakém zážitku. Ten totiž objednáte, okamžitě vytisknete a máte velmi originální dárek během několika minut. Máme pro vás pár tipů na zážitky, které by vaši blízcí mohli ocenit.

Zážitky pro muže

Jízda se psím spřežením

Zimní dovolenou tráví více než polovina českých turistů na horách. Lyžování a výlety na běžkách mohou být však již několikátou sezonu za sebou nuda, proto by bylo dobré vyzkoušet i něco jiného. To vám může nabídnout jízda se psím spřežením po zasněžených českých horách. Zkuste to a objevte přírodu z nového pohledu – ze saní se zápřahem evropských husky. Zážitek může být určen pro jednotlivce i pro dvě osoby. Za tři hodiny ujedete se psy okolo dvaceti pěti kilometrů. Vyzkoušet si to můžete třeba v Resortu Svatá Kateřina a ani přitom nemusíte až do hor.

Pět rozměrů místo tří

Nekonečné pohádkové vysílání o Vánocích může být pro muže trochu nudné a únavné. Proto je dobré jim jako oddech připravit zábavnou aktivitu, která je nadchne. "Před Vánoci uvádíme do kin novinku, horor Dracula. Díky pěti rozměrům zažijete bohaté spektrum emocí, které není možné v běžném kinosále vytvořit. Nabízíme také dárkové poukazy, které můžete svým blízkým darovat pod stromeček," řekla Martina Jeřábková ze společnosti 5D Cinema Maxim, která provozuje 5D kina po celé České republice. Prostřednictvím 5D kina se stanete součástí příběhu téměř na soukromém promítání, na které mají přístup současně pouze čtyři osoby.

Škola smyku

Za prvních deset měsíců letošního roku vyšetřovala Policie ČR přes 76 tisíc dopravních nehod, přičemž 64 procent z nich zavinil nesprávný způsob jízdy. Škola smyku může být pro muže tedy nejen adrenalinovým zážitkem, ale také poučením o ovladatelnosti auta za nepříznivých podmínek a zkouškou krizových situací. V kurzu by neměla chybět ani teoretická výuka a pak vlastní praktická zkouška. Není třeba otálet a investovat do bezpečí svých blízkých prostřednictvím školy smyku už o těchto Vánocích. Mrkněte třeba na stránky www.esennce.cz.

Zážitky pro ženy

Thajsko doma v obýváku

Po náročných svátcích a na začátku nového roku potřebujeme pořádný odpočinek ještě víc než kdy jindy. Thajské masáže mohou být tou pravou volbou, neboť jsou prováděny vždy jako celotělové, případně s intenzivnějším zaměřením na konkrétní partii. Masér se soustředí na vaše akupresurní body na povrchu těla. Ty jsou stlačovány, díky čemuž dochází ke zmírnění bolesti a léčbě případných onemocnění. Některé ženy se však nerady odhalují na neznámých místech, proto jim může být návštěva wellness centra či salónu nepříjemná. Proto jsou dnes v nabídce i masáže, kdy za vámi masér dorazí až domů. Dopředu je dobré se obeznámit s certifikáty a praxí konkrétního profesionála. Širokou nabídku nabízí web www.masazedomu.cz.

Adrenalinový zážitek

Bungee jumping je obecně považován za bláznivý sport jednotlivců milujících adrenalin. Jak jinak ale více utužit vzájemnou důvěru než společným seskokem z mostu? Jen díky tomu můžete zažít jedinečný stav beztíže, který za jiných podmínek pociťují jen kosmonauti ve vesmíru. Podle statistik navíc není tento sport vůbec nebezpečný. Je bezpečnější než běžná jízda na kole, potápění nebo třeba parašutistika. Obdarujete kamarádku, sestru nebo třeba aktivní rodiče zážitkem, na který rozhodně do konce života nezapomenou. Voucher seženete například na www.adrop.cz.

Kurzy zdravého vaření

Jestli máte ve svém okolí ženu, která se zajímá o moderní stravování, pošlete ji na specializovaný kurz zdravého vaření. Na www.meeta.cz můžete pořídit kurz vaření pro vegetariány, www.prirozenebezlepku.cz naučí vařit bez lepku a mléka. Jestli ale hledáte spíš vyloženě gurmánský kurz, podívejte se třeba na www.chefparade.cz.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Milujete Vánoce? Tyhle dárky jsou přesně pro vás

28 tipů na vánoční dárky pro muže

40 tipů na vánoční dárky pro ženy

21 let za boj na Ukrajině: Je to přísný trest, ale zavařil si to sám, říká Soukup | Video: Daniela Drtinová
reklama
reklama
reklama