reklama

Nejlepší aquaparky pro celou rodinu v Česku i okolí

Našli jsme aquaparky, které si zamilují nejen vaše děti, ale i vy. A rozhodně ne jen kvůli tobogánům...

Foto: Isifa/Thinkstock

V některých aquaparcích nestačí strávit odpoledne a někdy ani celý víkend. Tak jsou velké a tolik různých atrakcí nabízejí. A rozhodně přitom nemluvíme jen o skluzavkách pro děti. 

Aquaparky se totiž dnes stejně pilně zaměřují i na jejich rodiče, a tak jejich součástí bývá spa s rozmanitou nabídkou masáží, skvělé restaurace, hezké ubytování a v některých si můžete třeba i vypůjčit Ferrari a vyjet si na projížďku. Celé komplexy jsou navíc tak obrovské, že v nich klidně můžete strávit celou dovolenou a nudit se ani chvíli nebudete.

Čtěte také: Koupání v přírodě? Na vlastní nebezpečí!

Protože ale rostou jako houby po dešti, je těžké vybrat si ten pravý. Zkusili jsme tedy vybrat za vás a přinášíme několik tipů nejen na aquaparky v Česku, ale i kousek za hranicemi, kde se můžete koupat nebo odpočívat i venku - v létě se přece nikdo nechce zavírat do obrovských hal. Pokud tedy zrovna neprší, což je zase výhoda krytých bazénů...

Budapešť

Aquaworld Resort Budapešť se právem pyšní titulem Nejlepší rodinný wellness hotel roku 2015. Nabízí totiž bazény, tobogány a další dobrodružné vodní atrakce na 86 tisících metrech čtverečních, navíc je tu i nový herní park Bongo Wonderland, ale kromě toho tu najdete i veškerý komfort a krásné prostory pro dospělé. 

Tím myslíme nejen relaxační bazén, saunový svět, ale také spoustu kosmetických procedur a masáží (které vám zkušené Thajky provedou ve venkovní chatičce na pláži, takže si skutečně budete připadat jako na exotické dovolené. Kromě toho jsou tu dvě restaurace, kavárna i bar, a právě tady půjčují to Ferrari, případně Lamborghini. Více info na aquaworldresort.hu.

Pálava

V Pasohlávkách najdete nejmodernější aquapark v České republice. Jmenuje se Aqualand Moravia, leží jen asi 20 minut od Brna a zahrnuje 12 bazénů, 20 tobogánů (jeden z nich je dokonce delší než 100 metrů), 24 saun, 4 vířivky a nespočet procedur. K tomu si připočítejte kryozónu, římské lázně a restauraci pro 480 hostů. 

To vše se navíc nachází na břehu Novomlýnských nádrží, což ale rozhodně není jediná krása, kterou oblast Pálavy nabízí. Pokud tedy přemýšlíte o dovolené doma v Česku, tohle se zdá být jako ideální místo. Více info na aqualand-moravia.cz.

Praha

Nejdelší český tobogán (měří 250 metrů) stejně jako divokou řeku, vodní laser show nebo vrak pirátské lodi najdete v Aquapalace v Čestlicích. Můžete si tu ale také vyzkoušet, jak by se relaxovalo na Sahaře, v nabídce jsou všechny možné sauny, masáže a další relaxační i zkrášlující procedury.

Pokud jste mimopražští, využijte ubytování, navštivte Prahu a doporučujeme také procházku v nedalekém Průhonickém zámeckém parku. Více info na aquapalace.cz.

Tatry

Co takhle znovu objevit krásy Slovenska? Skvělým základním táborem vám může být park Tatralandia, který leží v regionu Liptov obklopený Nízkými i Vysokými Tatrami. Kromě všech možných zábav nabízí i ubytovací komplex, takže tu můžete zůstat klidně týden.

Děti se vyřádí na vodních atrakcích, moře jim tu bude suplovat bazén se slanou mořskou vodou, a po horských túrách se můžete zregenerovat třeba v Keltském saunovém světě. Více info na tatralandia.sk.

Mnichov

Nedaleko tohoto moderního města leží bavorské lázně Therme Erding se zábavním parkem Galaxy Erding. Vy tu můžete vyzkoušet všechny výhody, které nabízí tradiční termální lázně, a zároveň vás vaše děti budou milovat, pokud je sem vezmete. Největším lákadlem totiž je největší pneumatikový tobogán v Evropě, tedy 356 metrů dlouhé Magic Eye. Vine se z výšky 22 metrů a po cestě čeká spousta psychedelických světelných efektů.

Ubytování je stejně jako spa nebo zahrada s venkovními bazény a bary samozřejmostí. Více info na therme-erding.de.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

10 knih na dovolenou: Přečtete je jedním dechem

9 tipů na dobré letní tábory, kde ještě zbývá místo

10 kosmetických vychytávek, které vám zpříjemní léto

Dítě roku 68 a brutalistní klenot. Mohutnost InterContinentalu zjemňuje nádvoří | Video: TV Architect
reklama
reklama
reklama