reklama
 

Dostali jste dárky, které se vám nehodí? Máme pár nápadů, co s nimi

Dostali jste na Vánoce dárek, který se vám úplně netrefil do vkusu? Místo toho, aby letěl do koše, si přečtěte, co se s ním dá udělat.

Foto: iStock

I když je to s dobrým úmyslem, ne vždycky se výběr dárků zadaří. Třeba už opravdu nepotřebujete další ponožky, nebo se už nedíváte na DVDčka. Co s nechtěnými dárky?

Vyhodit novou věc jen tak je docela dost škoda. Zvlášť když se ještě může někde ujmout a někoho potěšit. Přinášíme pár tipů.

1) Darujte ho znovu

Dostali jste kousek oblečení, který vám vůbec nesedí nebo se vám nehodí a víte, že by slušel kamarádce? Darujte ho jí. Můžete i společně s přáteli přichystat výměnu nechtěných dárků. S největší pravděpodobností se ve větší skupině hodně věcí ujme. A o zábavné odpoledne máte postaráno.

2) Dejte ho na charitu

Odpověď, která jistě nepřekvapí - darujte nechtěné dárky někomu, kdo je využije a potřebuje. Mějte se ale na pozoru, některé věci charita nepřijímá - u každé to funguje trochu jinak, proto se vyplatí předem prostudovat konkrétní webové stránky. Spoustu věcí můžete věnovat rovnou lidem bez domovat. Dostali jste svetr, ponožky, šály, rukavice, nebo čepici, které nevyužijete? Darujte je lidem, kteří spí na ulici, ti to obzvláště teď v zimě zaručeně ocení.

3) Hračky darujte dětskému oddělení v nemocnici

Dostalo vaše dítě o Vánocích hračky, u kterých víte, že je nevyužije nebo už je na některé z nich moc staré? Zkuste je darovat dětskému oddělení v nejbližší nemocnici. Některé z nich tyto typy darů přijímají a dětem to rozhodně udělá radost.

4) Knihy zaneste do knihovny nebo školy

Zeptejte se ve vaší knihovně nebo škole, zda by neuvítali nechtěné vánoční dárky v podobě knih.

Pokud jste dostali sportovní náčiní, které nebudete používat, můžete ho taky zkusit darovat v místní škole nebo sportovním klubu pro mladé.

5) Vyměňte je nebo vraťte

U dražších nechtěných dárků je nejlepší jít s pravdou ven a zkrátka tomu, kdo vám jej koupil, vysvětlit, že ho nejspíš nevyužijete. U online nákupů je výměna nebo vrácení peněz samozřejmostí. Do 14 dní od data nákupu můžete totiž odstoupit od kupní smlouvy. Lhůta je daná zákonem. Pokud byl dárek koupený v obchodě, záleží na tom, jak se k tomu prodejce staví a jaký má obchod politiku, co se vrácení peněz nebo výměň týče. Vrácení peněz není u obchodníka povinnost.

6) Prodejte ho

S různými bazary se roztrhl pytel a prodat nějakou věc už není takový problém jako kdysi. Inzerát si klidně můžete dát na Facebook, do jedné z mnoha skupin, které přesně pro tyto účely existují. Peněz asi nezískáte moc, ale alespoň něco.

Pětileté děvče kopíruje celebrity. Zvládne Angelinu Jolie i Serenu Williams | Video: Instagram/Stefani Chaglar

Mohlo by vás zajímat

reklama
reklama
reklama