reklama

Naučte se pečovat o plavky! Vyplatí se to

I plavky potřebují speciální péči, aby vydržely nápor na vaší dovolené! Víme víc!

Foto: tchibo.cz

Máte krásné a nové plavky, ale už teď se bojíte, jak dopadnou po vaší dovolené? Slunce, mořská voda, chlor, písek a opalovací krémy, tak vypadá dovolená a nepřátelé vašich plavek.

Kvalitní plavky nejsou levné a někdo je vybírá hodiny, aby mu padly. Každý si pak přeje, aby plavky vydržely co nejdéle. Víme jak pečovat o plavky!

Nakupujte plavky s rozvahou

V případě, že mají vaše plavky vydržet déle než jednu sezónu, sáhněte po takových, které jsou z kvalitního materiálu. Takové plavky se nevytáhnou a neztrácejí barvu. Obecně platí, že dobrá značka dělá kvalitní produkt. Každé plavky by měly vydržet nejméně dvě sezóny. Vybírejte ze značek Roxy, Tchibo, Victoria´s Secret, Lisca, Billabong, Lindex a mnohých dalších.

Pračka nebo ruční praní?

Materiál plavek je po celou dobu nošení ničen potem, opalovacími krémy, pískem, sluncem dokonce i mořskou vodou. Po každém koupání si dejte práci a plavky důkladně vyperte. V momentě, kdy přijdete na pokoj nebo domů, nechte plavky odmočit ve vlažné vodě. Při druhém praní používejte teplejší vodu a trochu pracího tekutého prostředku. Ideální jsou prací pasty. Stejně tak poslouží i sprchový gel.

V pračce je dobré plavky prát s opatrností. Používejte prací košíky, které jsou šetrné ke kosticím. V pračce nastavíme na plavky ruční praní nebo šetrné praní s nejnižší teplotou. Zásadně používáme jen tekutý prášek.

Jak pečovat o plavky?

Plavky určitě nesušíme v sušičce. Stejně tak je nutné je jen zlehka vyždímat a nechat uschnout nejlépe ve stínu. Prudké slunce způsobuje blednutí materiálu. Plavky nežehlíme, protože by se elasten značně poškodil.

Vždy, když vyjdeme z vody, je dobré se osprchovat čistou vodou. Po každém koupání je vhodné se převléknout, plavky propláchnout a nechat uschnout ve stínu. Pokud se velmi rádi koupete, pořiďte si alespoň dvoje plavky, které budete střídat. Plavky namáčením ztrácejí svůj tvar a pružnost.

Při lenošení se dívejte, kde sedíte nebo ležíte. Okraje bazénů jsou drsné a protiskluzové a plavkám rozhodně nesvědčí. Stejně tak je to s pískem a oblázky na pláži. Materiál plavek se nedá nijak upravit. Myslete i na termální lázně a horké whirpool bazény s tryskami. Plavky se v horké vodě velmi ničí a také je v ní více chemikálií. Plavky po koupání v horké vodě ihned oplachujte chladnější a čistou vodou.

Melanie slaví 50 let. Tady jsou její největší maléry v úřadu první dámy USA | Video: Reuters, Associated Press
reklama
reklama
reklama