reklama

Nakupujete vánoční dárky? Zkuste elektrický kartáček!

Vánoce budou za necelé dva měsíce a my pro vás přinášíme tip na vánoční dárek. Zaostřete na elektrické kartáčky

Čištění zubů
Čištění zubů | Foto: Profimedia.cz

O elektrických kartáčcích už toho bylo napsané hodně, ale stejně jako jde doba dopředu, zlepšily se i funkce elektrických kartáčků a dentální hygienici je s radostí doporučují.

Zdravé a krásné zuby chce mít dneska každý. Jednou z prevencí parodontózy může být vhodné čištění a masírování dásně. Podívejte se, zda vám s čištěním zubů nepomůže právě elektrický kartáček.

Elektrické kartáčky nejen pro nešikovné

Elektrické kartáčky jsou vhodné pro méně manuálně zručné, handicapované pacienty, ale také pro všechny, kteří se nechtějí neustále zaobírat tím, jak správně s kartáčkem kroužit. Elektrický kartáček využijí nejen dospělí, ale také děti. Vaše děti bude čištění zubů s elektrickým kartáčkem bavit. I když si koupíte elektrického pomocníka, nechte si od dentálního hygienisty nebo stomatologa poradit, jak jeho výhody využít a docílit tak krásného zdravého úsměvu.

Jak vybírat elektrický kartáček?

Určitě si dobře prohlédněte čistící hlavu. Měla by být malá a s takovým uspořádáním vláken, abyste se dostali všude. Dále musí mít kartáček vlákna měkká a jemná. Dražší modely mají dokonce senzory tlaku, aby vaše dásně ochránily. Vezměte si kartáček do ruky, aby vám rukojeť neklouzala. Lepší kartáčky jsou opatřené i senzorem opotřebení. Buď mají svítící kontrolku nebo vlákna například opotřebením mění barvu.

Vybírejte pouze mezi oscilačními nebo sonickými kartáčky. Určitě nešetřete na penězích. Nejlevnější jsou právě rotační, ale ty stomatologové nedoporučují. Elektrické kartáčky dokážou kmitat až několik tisíc pohybů za minutu. Sonické mají navíc generování vysokofrekvenčního pulsačního pohybu, což ničí bakterie zubního plaku.

Rotační kartáčky otočí hlavu o 360 stupňů, kdežto sonický kmitá a vibruje. Tady se štětiny pohybují až 40 000 kmitů za minutu. Přitom se vytváří dynamický proud tekutiny, který doslova demoluje zubní plak. Sonické jsou šetrnější k dásním i krčkům a vhodné pro osoby s rovnátky. Pokud chcete levnější kartáček, musíte sáhnout po rotačním elektrickém kartáčku. Mezi nejoblíbenější značky patří Philips, Omron, Panasonic, AEG, Braun a Curaprox.

Tři tipy na vánoční dárek.

Curaprox Hydrosonic CHS 100

Tento kartáček má velmi vysoký výkon s kmitočtem 32 až 42 tisíc za minutu. Časovač vám pomůže zuby vyčistit rovnoměrně. Dobu čištění rozděluje na 4 stejné úseky. Díky designu držíte Hydrosonic v optimálním úhlu. V balení od 2 000 korun najdete cestovní obal s náhradní hlavou. Přístroj používá pro čištění patentovaná vlákna. Kartáček nabízí tři odlišné čistící režimy, intenzivní, měkký a masážní. Kartáček je bezdrátový a nabíjí se přes stanici.

Omron Sonic Style 201

Bateriový zubní kartáček je sonický model. Napájí ho jedna AA alkalická baterie. Životnost nabití je 2 měsíce. Na přístroj můžete vložit tři tipy hlavice. Jedna je s 3D efektem pro efektivní odstranění plaku, druhá je velmi jemná a šetrná k citlivým zubům a třetí model je pro bodové čištění rovnátek nebo mezer mezi zuby. V balení je stojánek na kartáček a baterie. Sonická technologie zaručuje vibrace až 33 tisíc kmitů do minuty. Tento model zakoupíte už od 900 korun bez náhradní hlavy.

Braun Oral-B Triumph Professional Care 5000

Elektrický kartáček má vylepšený senzor tlaku a je vybaven 5-ti individuálními možnostmi péče o zuby a dásně pro optimální výsledky. Kartáček nabízí režim clean pro důkladné čištění zubů a jazyka, dále můžete přepmnout do režimu sensitiv, který je velmi šetrný pro citlivé partie. Režim massage umožňuje masáž pro zdravé dásně. Další funkcí je polishing, kdy vám kartáček zuby vyleští a vybělí. Poslední funkce je deep cleaning pro hloubkové čištění. Kartáček nabízí až 40 tisíc pulzací za minutu.  V balení je sedm hlavic pro každou funkci, cestovní nabíječka a pouzdro a úložný prostor pro náhradní hlavy. Cena sady je 2 449 korun.

Diaby: Nesla jsem si domů nože a řešila, jak to skončit. Bylo úlevné to pojmenovat | Video: Daniela Drtinová
reklama
reklama
reklama