reklama
 

Na lyže autem do Rakouska? Pohodlně a rychle!

Rakousko je oblíbenou destinací pro dovolenou na lyžích. Jak jet vlastním autem pohodlně a levně?

Foto: Profimedia.cz

Lyžařská střediska v Rakousku jsou oblíbenou destinací pro zimní dovolenou. Rakouské Aply nabízí výborné lyžařské podmínky za dostupné ceny. Cesta autem z České republiky zabere pár hodin. To se vyplatí!

Turisté tuto destinaci vyhledávají kvůli aktivní dovolené strávené na horách. Mezi nejnavštěvovanější střediska patří Kaprun v Salzbursku, Dachstein ve Štýrsku, Mölltaler Gletscher v Korutanech nebo Pitztal a Kitzbühel v Tyrolsku. Skiareály nabízejí kvalitní sjezdovky bez front. Po celý rok se dá lyžovat na ledovci Hintertux.

Za pohodlí se platí

Cesta autem trvá pár minut. Silnice jsou udržované a bezpečné. Nejrychleji se do Horního Rakouska návštěvníci dostanou mezinárodní silnicí E55, která vede z Prahy přes České Budějovice a dál směrem na Linec a Salzburg. Za použití rychlostních silnic a dálnic se platí. Desetidenní dálniční známka stojí osm euro.

Pozor na pokuty!

Dopravní předpisy jsou vesměs stejné, jako v ostatních evropských zemích. Rozdíl je ve výši pokuty. Přestupky jsou trestány vysokou částkou. Celoroční svícení je řidičům pouze doporučené. Děti musí být v sedačkách a do dvanácti let smí cestovat na zadním sedadle a být připoutaní. Telefonovat se smí pouze s použitím hands free. Bezpečnostní vestu musí mít každý člen posádky hned po ruce. Rychlost na dálnici je doporučená sto třicet kilometrů v hodině, ale v podstatě je neomezená.

Při dechové zkoušce je povolená půl promile alkoholu v krvi. Po překročení hrozí pokuta minimálně pět set euro. Řidiči do jedna dvaceti let musí při dechové zkoušce prokázat nulovou hranici alkoholu v krvi.

jaká je povinná výbava?

Autolékárnička, reflexní vesta, výstražný trojúhelník, rezerva, náhradní žárovky do světel. Doporučeným doplněním povinné výbavy je tažné lano, hasicí přístroj, pracovní rukavice, bateriová svítilna, měřič tlaku vzduchu, startovací kabely nebo sněhové řetězy. Mezi doklady nesmí chybět platná zelená karta, řidičský průkaz a technický průkaz.

Prevence především! 

Společnost BestDrive, největší síť pneuservisů a autoservisů, doporučuje před odjezdem kontrolu stavu pneumatik vozidla a komplexní servis.  Řidič, který není majitelem vozu by měl u sebe mít dokument s plnou mocí od majitele, že smí využívat jeho automobil. U služebního nebo firemního vozu je třeba plnou moc  notářsky ověřit.

 

 

 

Kim Kardashian a holý pupík Emily Ratajkowski. Začíná oscarová afterparty | Video: Reuters
reklama
reklama
reklama