reklama
 

Na co s rodinou do kina? Na Johna Cartera!

Na jaký film vyrazit s rodinou? Pokud hledáte novinku, rozhodně na sci-fi John Carter: Mezi dvěma světy

Foto: Aktuálně.cz

Na jaký film vyrazit s rodinou do kina? Zajděte na sci-fi film John Carter, který vás určitě nezklame!

Film nabízí skvělé digitální efekty, svět plný zajímavých ras a sympatického hlavního hrdinu Johna v podání herce Taylora Kitsche, kterého můžete znát z Wolverinea.

John Carter na Marsu

Americký film režíroval držitel dvou Oscarů (Hledá se Nemo, Vall-I) Andrew Stanton. John Carter  je rozsáhlým akčním dobrodružstvím ve 3D zasazeným na tajemnou a exotickou planetu Mars. Film je založen na klasickém sci-fi románu od Edgara Rice Burroughse a vypráví příběh Johna Cartera (Taylor Kitsch), který je nevysvětlitelně dopraven na Mars, kde se zaplete do konfliktu velkých rozměrů mezi obyvateli této planety a kde se seznámí s Tarsem Tarkasem (Willem Dafoe) a okouzlující princeznou Dejah Thoris (Lynn Collins). Ve světě, který je na pokraji kolapsu, objeví Carter, že přežití Marsu a jeho obyvatel je v jeho rukách. Film běží v kinech v ve formách 2D, 3D a Imax s titulky.

Z Londýna do Utahu

Výpravu k nákladnému 3D sci-fi filmu John Carter: Mezi dvěma světy měl na starosti držitel Oscara Nathan Crowley, který pracoval na filmu Temný rytíř, o kostýmy se postarala další oscarová umělkyně: Mayes C. Rubeo, v jejíž filmografii figurují Avatar a Apocalypto - pro film John Carter musela připravit bezmála 1800 kostýmů.

Natáčení filmu 3D sci-fi filmu John Carter: Mezi dvěma světy začalo v lednu 2010 v londýnských filmových ateliérech Shepperton, kde tvůrci pracovali celé čtyři měsíce. Poté se na další tři měsíce přesunuli do amerických exteriérů v Utahu, kde si štáb i herci museli zvyknout na denní teploty kolem padesáti stupňů Celsia. 

Kim Kardashian a holý pupík Emily Ratajkowski. Začíná oscarová afterparty | Video: Reuters
reklama
reklama
reklama