reklama

Na cestách: Egypt se vrací mezi top destinace. Objevte ho, jak ho neznáte

Dlouhé zimní večery přímo vybízí k plánování letní dovolené. Nejenže se pak celou zimu budete moci těšit na letní radovánky, ale dokonce podstatně ulevíte rodinnému rozpočtu. Destinací je spousta.

Foto: CK Fischer

Pokud vybíráte rodinnou dovolenou, která zahrnuje odpočinek v luxusním prostředí, křišťálově čisté moře a nespočet atrakcí pro děti, pak je exotický Egypt tou správnou volbou.

Kvalita za nejnižší cenu

Egypt voní exotikou a africkým kořením. Stačí přeletět Středozemní moře a ocitáte se v náručí afrických dálek. Egypt láká na atmosféru jiné civilizace, architektury a pravidelných modliteb, které protínají vyprahlé ulice vonící po datlích. V Egyptě se střetává dávná historie s moderní civilizací. Tam, kam ani písečné prsty Sahary nedosáhnou, stojí velkolepé hotelové komplexy se službami, o kterých se ani nezdálo.

Vyhlášené destinace Hurgada a Marsa Alam ležící na pobřeží Rudého moře jsou posety hotely, které nyní nabízí luxus za bezkonkurenčně nízké ceny. "Návštěvníci si mohou odpočinout u obrovských bazénů, nechat se hýčkat v hotelových lázních, či si pochutnat na afrických delikatesách v místních restaurací, nebo třeba využít služeb kadeřníka, zatímco se o děti postarají čeští animátoři," doporučuje Jan Bezděk z CK Fischer.

Ostatně právě pro děti jsou k dispozici nejrůznější druhy klouzaček, hřiště, dětské koutky a kluby, ale i speciální dětská strava, se kterou se nemusíte obávat, že dítě dovolenou protrpí žaludečními potížemi. Zážitkem pro všechny věkové kategorie je pak tradiční orientální zábava. Hotely nabízí rozmanité kulturní večery s exotickými tanečními vystoupeními. Dospělí pak mohou ochutnat tradiční vodní dýmku nebo místní destiláty datlovici a fíkovici.

Zapomeňte na pokoje "jen tak na přespání". Součástí hotelů jsou prostorné plně klimatizované pokoje. Místo v kufru ušetříte i díky fénům a ručníkům, které jsou samozřejmou součástí výbavy. Pokud váháte nad způsobem stravování, doporučujeme využít služeb all inclusive, kde máte neomezenou konzumaci jídla a pití v ceně. Egypt se nyní vrací mezi top destinace, kde strávit letní dovolenou. Čím dříve dovolenou zajistíte, tím lépe. Nejenže si pojistíme místo a nemusíte se zbytečně stresovat vybíráním dovolené na poslední chvíli, ale toto rozhodnutí může podstatně ušetřit i rodinný rozpočet. 

Užijte si Egypt naplno

Upřednostňujete aktivní dovolenou? Milovníci historie nesmí vynechat výlet do Gízy, kde se zastavil čas. Prozkoumejte krásy starověkých pyramid, které vznikly za zlatých časů faraónů, to vše pod dohledem tajemné Sfingy. Jako další zastávku doporučujeme nejstarší egyptské město Luxor, kde se zachovaly ty nejdůležitější pamětihodnosti starého Egypta jako Údolí králů, Údolí královen a zádušní chrám královny Hatšepsut.

Pokud patříte mezi vodní tvory, zajisté oceníte krásné pláže s průzračně modrou vodou, ale také unikátní mořský svět Rudého moře. Tisíce pestrobarevných rybek a korýšů čekají pod hladinou průzračné vodní hladiny. Podvodní mořský svět lze jednoduše objevit zapůjčením šnorchlovací a potápěcí výbavy, která je jednoduše dostupná na téměř každé pláži. Rodiny s dětmi mohou také využít služeb atraktivních areálů a aquaparků, kde si mohou děti mimo jiné zaplavat i s delfíny.


Blažek: Přišli jsme o 250 milionů, nikdo smoking nepotřebuje. Pro záchranu udělám vše | Video: Daniela Drtinová
reklama
reklama
reklama