reklama
 

Nejkrásnější dívky planety: Které byste dali vítěznou korunku vy?

Korunku z letošního ročníku Miss Universe si odnáší Filipínka Catriona Gray. Podívejte se, jak to finalistkám na soutěži slušelo, včetně Angely Ponce ze Španělska, která se do historie soutěže zapsala jako vůbec první transgender modelka.

Prohlédnout grafiku
Foto: Profimedia

Korunku krásy si letos z Miss Universe odváží Catriona Gray z Filipín. Na druhém místě skončila Tamaryn Green z Jižní Afriky a na třetím Sthefany Gutiérrez z Venezuely. Za Českou republiku soutěžila Lea Šteflíčková.

Soutěž Miss Universe 2018 se konala v thajském Bangkoku, kde se o korunku pokoušelo téměř sto těch nejkrásnějších žen z celého světa. Do finále se kromě tří zmíněných finalistek dostala i H'Hen Nie z Vietnamu a Marta Magdalena Stepien z Kanady. 

Velkou pozornost letos vzbudila Angela Ponce, Miss Španělska, jako vůbec první transgender modelka soutěžící o titul v celé historii soutěže. "Soutěžím, protože je to něco, o čem jsem vždy snila," řekla modelka americkému magazínu Time. "Chci ukázat, že transgender osoby mohou být vším, čím jen chtějí: matkou, učitelkou, doktorkou a třeba i Miss Universe." Angela Ponce podstoupila hormonální terapii v 16 letech, ve 24 letech pak podstoupila vaginoplastiku a ten samý rok se stala Miss Cádiz 2015. 

reklama
reklama