reklama

Milujete víno? Ochutnejte Svatomartinské 2012

Ochutnejte letošní Svatomartinské víno. Víme víc!

Foto: vseovareni.cz

Každý rok kolem 11. listopadu čekají vinaři netrpělivě na nový ročník Svatomartinského vína. Co se ale skrývá pod tímto lehkým vínem? Představujeme vám Svatomartinské víno.

Jak a kde ochutnat Svatomartinské víno už jste se na webu žena.cz dozvěděli. Nyní pro vás máme pár užitečných informací, které byste o tomto mladém víně měli vědět než si ho zakoupíte k svatomartinské huse.

Co je Svatomartinské víno?

Svatomartinská vína jsou první vína ročníku, se kterým si podle tradice můžete přiťuknout na sv. Martina. Láhev tedy otevřete 11. listopadu. Ochutnáte vína svěží a ovocné, která zrála jen pár týdnů. I tak krátká doba stačí, aby Svatomartinské víno získalo svůj osobitý charakter.

Mladá vína mají lehkou barvu i chuť a samozřejmě nižší obsah alkoholu. Obvykle se údaj pohybuje okolo 12 procent. Svatomartinské víno musíme spotřebovat do jara, aby si zachovalo svou úžasnou a jedinečnou svěžest.

Svatomartinské 2012

Počasí i letos potrápilo vinaře. Srážkově byl rok velmi podprůměrný a voda určitě chyběla. Nedostatek vody měl vliv na přezimování révy. Díky teplému letnímu počasí byla ale vegetace úspěšná a první vinobraní proběhlo už v září. Kvalita hroznů je na velké úrovni. Krásně je na tom i cukernatost. Proto mladá vína slibují zajímavé ročníky. Podobně se dařilo i vínům červeným. Modré hrozny dosahují vysoké cukernatosti a vynikající barevnosti.

Vinaři se známkou

Hodnocením odborných komisí prošla všechna vína, která se mají otevřít 11. listopadu a prodávat se pod značkou Svatomartinské. Degustátoři udělili značku 380 vzorkům. Na trhu se objeví až 2 193 000 lahví Svatomartinských vín od 122 vinařů a vinařských firem. Nejvíce je v nabídce zastoupená odrůda Müller Thurgau, Veltlínské červené rané a Muškát moravský.

Svatovavřinecké vévodí růžovým vínům. Modrý Portugal dominuje mezi červenými víny a nabídku doplňuje o Modrý Portugal rosé. Cuvée najdeme v zastoupení 13 vín. O značku Svatomartinské se ucházelo 431 vzorků a jen 51 hodnocením neprošlo. Užijte si mladou a novou chuť Svatomartinského vína 2012.

 

Skrytý poklad naproti Národnímu divadlu. Interiér Akademie věd je impozantní | Video: TV Architect

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama