reklama

Matka každého prokoukne. Proto o mně ví všechno

Moje matka snad v sobě má zabudovaný nějaký senzor, díky němuž dokonale odhadne každého člověka. Vždycky hned pozná, kdo to s ní myslí dobře, kdo je falešný a kdo si vymýšlí.

Foto: Isifa/Thinkstock

Moje matka snad v sobě má zabudovaný nějaký senzor, díky němuž dokonale odhadne každého člověka. Vždycky hned pozná, kdo to s ní myslí dobře, kdo je falešný a kdo si vymýšlí. Funguje proto v naší rodině jako taková vrba, které se každý se vším svěřuje a žádá ji o radu. A nepamatuji si, že by se ve svém úsudku někdy mýlila.

Tak například. Když matka ještě pracovala, pamatuji si, jak jednou přišla z práce s tím, že mají novou kolegyni a že se jí na ní něco nezdá. Že má strach, že jim přinese více starostí než užitku. A za necelý rok se ukázalo, že nová kolegyně firmu rozkrádá, jak může.

A odjakživa mi radila s mými láskami. Například o jednom z mých prvních vážnějších kluků pořád dokola říkala: "Ten tady dlouho nevydrží", aniž by dokázala vysvětlit, co přesně tím myslí. A skutečně - nakonec jsme se rozešli kvůli tomu, že mi oznámil, že chce jet na delší dobu do Austrálie. Já jsem se na to tehdy necítila, a tak odjel sám.

Jindy, a to mnohem intenzivněji, za mnou chodila a pořád mi kladla na srdce, že nějaký další není kluk pro mě, že cítí, že mi ublíží, a že bych si vztah s ním měla rozmyslet. A zase měla pravdu - až jsem jí skoro měla za zlé, že těmi svými řečmi problémy přivolává - s tím dotyčným jsem byla přes dva roky a on posledního půl roku zároveň udržoval poměr s nějakou svojí kamarádkou.

Analýza na počkání

Matčin radar ale funguje dokonce i tak, že za ní jen přijdete, někoho jí popíšete (samozřejmě ne ani tak jeho vzhled jako spíš chování a jednání), a ona vám poví, jaký z něho má pocit. A opět - nevzpomínám si, že by se někdy spletla.

Nedávno za ní takhle šel můj mladší bratr, který si kupoval auto. Autům moje matka samozřejmě vůbec nerozumí. Přesto za ní bratr šel, vysvětlil jí, že auto kupuje přes inzerát na internetu, a tak neví, jestli má prodejci důvěřovat. Vlastně se s matkou radil spíš jen tak pro jistotu nebo možná ze zvyku, na onom prodávajícím a vlastně ani na tom autě nebylo na první pohled nic podezřelého.

Matka prohlašovala, že by auto neměl kupovat, že je to určitě nějaká špinavost. Bratr ji neposlechl a auto koupil. První měsíc si ho nemohl vynachválit, jenže potom se na něm začalo sypat všechno, co mohlo a rozhodně to nebyly jen rozbité stěrače nebo elektrické okénko, rovnou odešel celý motor. A to přitom auto před koupí prohlížel i rodinný, takže spolehlivý, automechanik. 

Poslouchejte rádio Frekvence 1 online ZDE >>

Matka zase měla pravdu. Stejně jako když se mé starší sestry nedávno zeptala, že se jí její dcera, tedy matčina vnučka, nějak nezdá, a jestli nemá problémy ve škole. Představte si, že tím odhalila šikanu, o které se malá Alenka bála někomu cokoli říct. Nešlo sice o nic úplně vážného, ale možná jen proto, že to naše matka dokázala včas vycítit. My ostatní jsme si totiž vůbec ničeho nevšimli.

Teď už se asi nedivíte, proč se celá naše rodina se vším matce svěřuje, a proč se s ní možná až nadměrně o všem radíme. Kolikrát už nám takzvaně zachránila zadek! Takže přestože se na první pohled může zdát, že je dětinské, když se dospělí lidé pořád ještě radí se svou maminkou, v našem případě matka funguje spíš jako nějaká encyklopedie na lidi, anebo možná spíš vědma.

A co vy?

Věřte mi, že kdybyste kolem sebe měli někoho takového, jistě se s ním také o svých důležitých rozhodnutích poradíte. Anebo v tom nejsme sami a také někoho takového máte? Jak jste si jeho zvláštní schopnosti všimli a v jakých situacích vám už pomohl? 

Podobné téma bude mimo jiné námětem pondělního pořadu Dámský klub na rádiu Frekvence 1, ovšem diskutovat můžete i v komentářích pod článkem.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Nesnáší změny, miluje pořádek: Není to šikana?

Pálím mosty: Po rozchodu mě žádná bývalá už nezajímá

10 jídel pro sexuální zdraví mužů

Evropské dotace půjdou na vědu a moderní technologie | Video: Petr Šoukal
reklama
reklama
reklama