reklama

Máte rádi zvěřinu? Vyzkoušejte náš recept!

Tento týden se v pořadu Prostřeno vařila zvěřina. Vyzkoušejte recept na dančí medajlónky!

Foto: Profimedia.cz

Zvěřina je velmi chutné a zdravé maso. V mnoha dietách se daňčím nebo kančím masem nahrazuje maso vepřové. Vyzkoušejte recepty na daňčí medajlonky.

Pořad Prostřeno můžete sledovat každý všední den od 18:00 hodin na Prima family. Pořad o vaření přináší zajímavé recepty, netradiční ingredience a souboj amatérských kuchařů o výhru v podobě 40 tisíc korun.

Drchlancová polévka

Nákupní seznam: 1 lžička másla, 2 vejce, 150 g hladké mouky, 2 mrkve, kousek celeru, petržel, cibule, pažitka, sůl, kmín, zeleninový bujón

V hrnci si rozpustíme máslo a opražíme na něm mouku. Na mouku nalijeme rozklepnutá vajíčka a mícháme, dokud se vajíčka neusmaží. Pak na směs nalijeme studenou vodu a vzniklé drchlance rozmícháme vařečkou. Polévka se dosolí a okmínuje. Přidáme kostku zeleninového bujónu, na kostičky nakrájenou zeleninu a polévka je hotová. Vyzkoušejte jednoduchý recept a podávejte ozdobené pažitkou nebo petrželkou.

Daňčí medailonky

Nákupní seznam: 600 g daňčího masa, 250 ml smetany ke šlehání, pepř, sůl, sušený tymián, 4 kuličky jalovce, olivový olej, mandlové lupínky, 5 rohlíků, 2 vejce, mléko, hrubá mouka, zelená nať, 2 středně velké cibule

Maso si naporcujeme a naložíme do olivového oleje se solí, pepřem a tymiánem. Přidáme jalovec a necháme ideálně odležet 24 hodin. Pak maso zprudka orestujeme a vybereme jalovec. Podle měkkosti, maso můžeme dopékat s trochou vody. Maso udržujeme teplé v troubě vyhřáté na 50 stupňů. Naředíme výpek a přidáme pórek a smetanu. Omáčku povaříme a zahustíme moukou. Dochutíme solí, pepřem a tymiánem. Nakonec nasypeme mandle.

Do pokrájených rohlíků přidáme žloutky a dozlatova osmaženou cibulku a zelenou nať. Přidáme hrnek hrubé mouky a zalijeme 2 dcl vlažného mléka. Podle tuhosti přidáme mléko nebo mouku. Směs musí být akorát, aby se daly tvarovat knedlíky. Nakonec do směsi vmícháme ušlehané bílky a vytvarujeme kulaté knedlíky, které obalíme v hrubé mouce. Vaříme v osolené vodě asi 25 - 30 minut.

Německé koláče

Nákupní seznam: 250 g hladké mouky, 250 g hrubé mouky, 2 vejce, 80 g cukru, 90 g másla, 1 kvasnice, 100 ml smetany, půl lžičky soli, 5 tvarohů, 4 vanilkové cukry, 5 vajec, 100 g másla, citronová kůra, rum, rozinky, mletý perník, rozšlehané vejce, celé máslo

Do mouky a cukru přidáme sůl a dvě celá vajíčka. Do směsi nalijeme rozehřáté máslo. Ve vlažné smetaně si připravíme z kvasnic kvásek. Vše pak nalijeme do směsi. Těsto musí být vypracované do hladka. Posypeme hladkou moukou a necháme vykynout. Po nakynutí si vezmeme 300 g těsta na jeden koláč, celkem budou tři až čtyři. Těsto vypracujeme na bochánek a necháme nakynout.

Dále si připravíme tvarohovou směs. Rozděláme si tvarohy, vanilkový cukr, vajíčka a rozehřátých 100 g másla. Nastrouháme cintronovou kůru a podle potřeby osladíme cukrem. K hladkému těstu pomůže trocha rumu. Na jeden koláč přijde 400 g tvarohové náplně.

Bochánky si rozválíme tak, abychom ho jeden dali na pekáč o průměru 30 centimetrů. Natřeme tvarohovou náplň a kraje těsta ze všech stran ohneme a potřeme rozšlehaným vejcem. Koláč posypeme rozinkami a perníkem. Pečeme ve vyhřáté troubě na 180 stupňů asi 15 minut. Po vychladnutí koláč pocukrujeme.

 

 

 

 

"Jsem rád, že se toho Iveta nedožila." Seriál o Bartošové to od blízkých schytal | Video: Michaela Lišková
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama