reklama

Lyžování kousek za Prahou? Ski areál Chotouň

Obyvatelé Prahy mohou vyrazit na lyže do blízkého Ski areálu Chotouň

Foto: Aspen.pr

Zalyžovat si kousek od Prahy? Ski areál Chotouň se nachází neuvěřitelných patnáct kilometrů od hlavního města. Centrum, které vyhledávají rodiny s dětmi nabízí tři vleky. Sjezdovka je osvětlená pro noční lyžování a denně upravovaná rolbou.

Lyžařské středisko se nachází v nadmořské výšce do čtyř set metrů, což bohužel to ovlivňuje začátek a délku sezóny. Celý areál je proto postaven na výkonném zasněžovacím systému, který dokáže za předpokladu příznivého počasí, zajistit délku sezóny srovnatelnou s horskými středisky.

Návštěvníci si mohou zalyžovat denně do devíti hodin večer. Na start vás dovezou dva paralelní vleky s teleskopickými unašeči a malý dětský vlek s nízkým vedením lana pro nejmenší sjezdaře. Hlavní vleky přepraví až tisíc osob za hodinu. Mírné sjezdovky jsou vhodné pro začátečníky a středně pokročilé lyžaře.

Lyžaři jsou odbavováni čipovými kartami skrz turnikety. Karta je k dostání na zálohu sto korun. Zájemci si sami navolí čas ježdění, nebo mohou dát přednost bodové jízdence, ze které se postupně odečítají jednotlivé jízdy. Denní permanentka stojí tři sta korun za dospělého člověka, děti do sto čtyřiceti centimetrů se svezou za dvě stě padesát korun.

Součástí areálu je parkování zdarma. Ke sjezdovce se návštěvníci mohou dostat pomocí příměstských autobusů - linka 444, které navazují na autobusové linky z Prahy. Od stanice metra "C" Budějovicka vyjíždí linka 332 do Jílového. Pro odpočinek slouží stánky s občerstvením, které jsou hned vedle nástupní stanice vleků.

Clubhouse: Můžete slyšet lidi a udržet si kontakt, má to šanci i po covidu, říká Mára | Video: Daniela Drtinová
reklama
reklama
reklama