reklama

Legendární figurka Igráček dobývá Brno

Výstavu Fenomén Igráček aneb Igráček dobývá Brno je možné navštívit až do konce roku

Foto: Žena

Technické muzeum v Brně nabízí od 18. října do konce roku výstavu Fenomén Igráček. Návštěvníci si mohou prohlédnout obrovské množství známých figurek, jejich fotografií a přečíst si neskutečně mnoho informací o ní. Všichni, kdo si legendární figurku ještě pamatují, nebo patří mezi její nové příznivce, si určitě přijdou na své. Ať už je jim, kolik chce let.

Jen pro připomenutí: první Igráček uvedený na trh v roce 1976 byl povoláním zedník. V osmdesátých letech pak figurky doslova zaplavily i Českou republiku. Na podzim roku 2010 společnost Efko uvedla na trh inovovaného Igráčka. 

Největším lákadlem na výstavě jistě bude maketa města, která je zabydlená Igráčky. Technické tipy návštěvníků určitě zaujmou kreativní vize vývojářů a jiné zajímavosti. Fenomén Igráček mapuje dokonale minulost této postavičky, která letos slaví pětatřicáté narozeniny původní figurky a první výročí inovovaného Igráčka.

K vidění na výstavě jsou první návrhy a původní sady, výrobní formy, jednotlivé díly, velká města s novou kolekcí Igráčků pro rok 2011 a 2012. Společnost uváděla každý rok zhruba čtyři nové modely, proto je zcela na místě zveřejnit jejich celkový počet, který se rozrostl až k pěti desítkám. Společnost Efko v současnosti uvedla do českých obchodů devatenáct inovovaných Igráčků představujících různá povolání a dalších devět členů velké rodiny.

Blažek: Přišli jsme o 250 milionů, nikdo smoking nepotřebuje. Pro záchranu udělám vše | Video: Daniela Drtinová
reklama
reklama
reklama