reklama

Květinu ke Dni matek? Raději lázeň a smartphone

Na neděli 13. května připadá letošní svátek matek. Děti budou potřebovat naditou peněženku, aby potěšily maminky

Foto: Isifa/Thinkstock

Stává se z prosté oslavy mateřství další konzumní žrout peněz? Jako dárek ke Dni matek nestačí ani květiny ani sladkost. Lepší by byl nový iPad.

Sladkosti už nejsou v oblibě

Americký slevový nákupní portál Ebates si nechal udělat výzkum spotřebitelskou společností Harris Interactive, z něhož vzešel zajímavý rozpor. Jde o to, co si myslí darující, že matky chtějí, a co si ve skutečnosti přejí samy obdarovávané.

Zatímco potomstvo volí při rozhodování tyto možnosti v daném pořadí: květiny, šperky, den v lázních a sladkosti, matky mají trochu jiná měřítka. Výrazně preferují jako dárek lázeňský pobyt, kde mohou odložit svou roli matky a užít si pohodlí a relaxaci. Následně ve výzkumu označily za dobré dárky květiny, za nimiž se nacházejí šperky.

Maminkám by udělal radost chytrý telefon

Jako poslední výrazná položka se objevují technologické hračky, které by se daly čekat na seznamech dárků ke Dni otců. Ať už by šlo o přenosný tablet, nebo chytrý telefon od společností jako Apple, Samsung či jiného výrazného výrobce.

Nejlépe by bylo zakoupit něco s operačním systémem Android. Jeho výrobce Google se při označování jednotlivých verzí systému nechává inspirovat v cukrárně. Na výběr je Gingerbread (perník), Honeycomb (medová plástev) nebo Ice Cream Sandwich (zmrzlinový sendvič). Tím by byli spokojení jak dárci, tak příjemci.

Bez této nadsázky však výsledky výzkumu zaráží. I nejlevnější tablet jako ten od Amazonu stoji přes pět tisíc korun. Americké děti musí být hodně bohaté, pokud matkám mohou zakoupit tyto přístroje. Výzkumu se účastnily ženy s dětmi mladšími osmnácti let. Pochopitelné by to bylo ještě u dospělých synů a dcer, ovšem takto zůstává rozum stát.

Syn vrbětické oběti: Otcova smrt možná nebyla zbytečná. Ti, kdo by měli mluvit, mlčí | Video: Daniela Písařovicová
reklama
reklama
reklama