reklama

Kupujete sušičku na ovoce? Dobře vybírejte!

Urodilo se vám hodně ovoce a vy nevíte, co s ním? Kupte si sušičku na ovoce a připravte si zdravé mlsání

Foto: Sencor

Sušené ovoce se stalo hitem. Jde o zdravé mlsání, které můžeme dát ráno do ovesné kaše nebo si jen tak během dne pochutnat na sušených banánech, jablkách a jiném ovoci.

Co všechno se dá sušit a jak vybrat správnou sušičku ovoce, se dozvíte v následujících řádkách. Zavzpomínejte si na léto a dopřejte si dostatek vitamínu v podobě nasušeného ovoce i na podzim.

Co vše sušit?

V sušičkách si připravíme prakticky cokoliv. Nasušit si můžeme ovoce, zeleninu, houby nebo také bylinky a čaje. Sušené ovoce se nám bude hodit do dezertů, cukroví nebo jen tak během dne místo cukrovinek. Sušíme jen takové suroviny, které nejsou nahnilé či plesnivé. Dobře vše omyjeme a připravíme do sušičky.

Sušička na ovoce

Ceny sušiček na ovoce se velmi liší. Záleží, co vše od sušičky na ovoce vyžadujeme. Ty nejzákladnější bez zbytečných funkcí stojí okolo 800 korun. Pokud sáhneme po těch lepší či profesionálnějších, necháme v obchodě i 6 tisíc korun.

Princip sušičky je velmi jednoduchý. Uvnitř cirkuluje teplý vzduch a z potravin odpařuje přebytečnou vlhkost. Voda se odvádí ze sušičky otvory ven a s ní i příjemná vůně, která se rozprostře po celé místnosti.

Jak vybrat sušičku na ovoce?

Sušičky slouží k vysoušení a následnému uskladnění různých surovin. Sušení uchová v potravinách až 80 procent vitamínů. Hlavní částí sušičky je základna, kde je topné těleso s termostatem a ventilátor. Nad základnou máme pak umístěná síta na sušení a v poslední řadě je víko. Vzduch se nasává otvory v základně a ten se rozvádí po všech patrech.

Klasické sušičky mají pět sít na sušení. U lepších strojů jich najdete až 15 kusů. Před koupí si zjistěte, kolik surovin chcete sušit najednou a podle toho si pak zvolte správný počet. Kvalitnější sušičky jsou doplněné o síťky na sušení drobného ovoce nebo o foliové misky na sušení placek.

Technické zázemí

Termostat vám hlídá teplotu uvnitř v sušičce. Každá surovina se suší jinak dlouho a na různou teplotu. Proto je ideální si pořídit termostat, kde se dá vše nastavovat. Regulujete si teplotu od 35 do 60 stupňů Celsia. Časovač je velmi důležitou součástí, když chcete, aby sušička fungovala bez vaší přítomnosti. Časovač po uplynutí nastavené doby sušičku vypne. Jde o bezpečnostní prvek, který by neměl na vaší sušičce chybět. Samozřejmě existují na trhu i sušičky s inteligentními funkcemi, kde si jen nastavíte druh ovoce a ony už se o vše postarají.

Je jen na vašem uvážení, kolik do sušičky ovoce chcete investovat. Obecně platí, že čím vyšší cena, tím více funkcí a inteligentních programů, kvalitnější materiál a displej, na kterém vše dobře ohlídáte.

"Jsem rád, že se toho Iveta nedožila." Seriál o Bartošové to od blízkých schytal | Video: Michaela Lišková
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama