reklama

Knihu najde pod stromečkem téměř každý pátý Čech

Mezi nejoblíbenější vánoční dárky v Čechách patří knihy

Foto: Žena

Před Vánoci jsou v knihkupectvích jako každý rok dlouhé fronty. Češi knihy rádi dávají i dostávají. Výzkum agentury NMS Market Research ukázal, že obdarovat své blízké knihou plánuje až čtyřicet pět procent Čechů starších patnácti let. Třicet procent pak koupí knihu přes internet. Podíl knih prodaných na internetu tvoří výrazně více než deset procent z celkového obratu knižního trhu.

„Na knihkupeckém trhu činí vánoční prodej, za který považujeme období od října do prosince, až čtyřicet procent celoročních prodejů," potvrzuje spolumajitel Nakladatelství Fragment Pavel Nýč.

E-shopy pak nabízejí možnost porovnat ceny a nemuset se cpát mezi davy lidí v obchodech. „Abychom svým čtenářům vyšli vstříc, zvýšili jsme nabídku výhodných slev až patnáct procent," říká Pavel Nýč k nabídkám na e-shopu nakladatelství Fragment. U vybraných titulů činí předvánoční slevy až šedesát procent. „Letošním vánočním bestsellerem pro mládež je titul EREBOS - Hra, která zabíjí! a pro dospělé zcela jednoznačně Nové Povídky od Zdeňka Svěráka," zmiňuje Nýč.

Chystá vláda super úřad na sledování lidí? Je to klíč k řešení epidemie? | Video: Martin Veselovský, DVTV
reklama
reklama
reklama