reklama
 

Kde si ještě zalyžujete? Víme to!

Máme pro vás infmormace, kde se ještě drží dostatek sněhu na sjezdovkách, a která lyžařská střdiska jsou stále v provozu!

Foto: Žena

Jaro už definitivně ukázalo svou sílu a na sjezdovkách v horách už nezbývá moc sněhu. Podívejte se, kde se dá ještě lyžovat, a která lyžařská střediska jsou mimo provoz.

První jarní den s sebou přinesl teplé počasí a s tím i nepříjemné podmínky pro lyžaře. Ski areály postupně uzavírají sjezdovky nebo se snaží udržet podmínky k lyžování pomocí technického sněhu. Máme pro vás aktuální sněhové zpravodajství.

Mokrý a technický sníh je taky sníh

V Beskydech jsou zatím všechna lyžařská střediska v provozu. Technický sníh do padesáti centimetrů leží v Mostech u Jablunkova, na Rališce, Soláni a u Sachovy studánky. Razula a Velké Karlovice jsou pokryty 50 centimetry zmrzlého firnu. Soláň a Troják mají 40 centimetrů technického sněhu a jsou v provozu jen o víkendech.

V České Sibiři ve středisku Monínec leží 30 centimetrů sněhu a sjezdovky jsou už mimo provoz. V Jeseníkách si nezalyžujete na Andělské hoře, v Koutech nad Desnou, v Miroslavy a v Příčné. Dobré podmínky na lyžování mají na Červenohorské sedle, kdy na sjezdovkách leží 70 centimetrů firnu. Dalším kvalitním místem pro milovníky zimních sportů je Karlov s 80 centimetry zmrzlé peřiny a hlavně Praděd, se svými 250 centimetry firnu.

Všude leží firn

Dolní Morava v Králickém Sněžníku hlásí 60 centimetrů firnu. Podobně jsou na tom Krkonoše, kdy 90 procent sjezdovek pokrývá zmrzlá vrstva. Nejvíce sněhu, okolo jednoho metru, leží ve Špindlerově Mlýně, v Harrachově, v Peci pod Sněžkou, na Černé hoře a v Rokytnici nad Jizerou. Půl metru firnu leží v lyžařských střediscích Strážné, Malá Úpa, Herlíkovice a na Benecku. Nezalyžujete si na Kněžeckém vrchu, na Pěnkavčím vrchu a v Žacléři, kde jsou vleky už zastavené.

Lyžařská sezóna už pomalu končí

V Krušných horách si provozovatelé skiareálů mají na co stěžovat. Většina vleků je zastavená a na sjezdovkách leží sotva 10 centimetrů sněhu. Nezalyžujete si na Bouřňáku, na Bublavě, v Českém Jiřetíně, na Klínovci-jih a v Telnici. Jediné místo v Krušných horách s ideálními podmínkami na lyžování je Klínovec se svými 90 centimetry firnu a Boží Dar s 30 centimetry, kde ovšem musíte počítat s trávou na sjezdovkách.

Ani Šumava už nemůže poskytnout takové podmínky, aby se lyžaři a snowboardisti opravdu vyřádili. Jediná dvě střediska, Hochficht a Kvilda, mají 90 centimetrů firnu, na kterém se dá slušně zalyžovat. V provozu je i Špičák, Železná Ruda a Lipno, ale na sjezdovkách se povaluje sotva 40 centimetrů firnu, který se během dne rozjezdí až na trávu. Mimo provoz jsou Horní Vltavice, Kašperské Hory a Nové Hutě.

 

Kim Kardashian a holý pupík Emily Ratajkowski. Začíná oscarová afterparty | Video: Reuters
reklama
reklama
reklama