reklama

Kde nakupovat? Chytrá náhrada za farmářské trhy

Také jste si zvykli nakupovat většinu potravin na farmářských trzích, a teď bědujete nad zbožím ze supermarketu, protože farmáři mají zimní pauzu?

Foto: Isifa/Thinkstock

Také jste si zvykli nakupovat většinu potravin na farmářských trzích, a teď bědujete nad zbožím ze supermarketu, protože farmáři mají zimní pauzu? Máme pro vás několik tipů, kde i uprostřed zimy seženete stoprocentně čerstvé a kvalitní suroviny od zeleniny až po maso.

Obchůdků a e-shopů, kde se dají opravdu dobré potraviny sehnat celoročně, naštěstí přibývá. A pokud si myslíte, že jsou to věci zbytečně drahé, pak vás můžeme ujistit, že ne vždy je to pravda. Většinou tu nenecháte o moc víc než v běžném supermarketů, ale ta chuť, ta je k nezaplacení. 

Sklizeno

Síť obchodů Sklizeno sahá od Prahy až po Olomouc a nakoupíte tu produkty regionálních, tedy malých a středních farmářů, sedláků a pěstitelů, kteří se do konvenční sítě obchodů jen těžko dostanou. Ovšem o to poctivější jejich produkty jsou. Seženete tu doopravdy téměř vše - kuřecí, krůtí nebo třeba jehněčí maso, sýry, jogurty, sezónní zeleninu a ovoce, pečivo, vejce, mošty, marmelády, koření, vína, ale třeba i čokoládu. Na prodejnách navíc najdete i "hladové okénko", které funguje jako fastfood, ovšem se skvělými polévkami, kvalitním párkem v rohlíku nebo domácími dezerty. Více informací včetně adres prodejen najdete na www.sklizeno.cz.

Stoh

Také v prodejně Stoh seženete čerstvé lokální suroviny, kromě nich tu však jsou i výrobky z ciziny, například z Itálie, Anglie či Skandinávie. Díky tomu tu bez problémů koupíte například skvělé ryby, uzeniny, sýry, paštiky, těstoviny, kuskus nebo rýži. Za vyzkoušení rozhodně stojí oleje, zmrzliny, ale také káva nebo čaje. A kdyby vám to pořád ještě bylo málo, nabízejí tu i kvalitně kuchyňské nádobí a nejrůznější doplňky. Tou horší zprávou je, že mají zatím jen jednu prodejnu v Řitce, ale v budoucnu chystají spustit také internetový obchod. Více na www.estoh.cz.

Kunratická stodola

Už jste zapomněli, jak má doopravdy chutnat rajče? Nebo třeba mandarinka? Anebo jahody? Vypravte se do Kunratické stodoly (www.kunratickastodola.cz), kde mají víc než široký výběr ovoce i zeleniny, a to včetně exotických plodů. Všechno tu chutná naprosto famózně, a ochotný personál vám navíc rád poradí. Například se dozvíte, že teď v zimě je lepší koupit si maliny než jahody, protože mají mnohem lepší, poctivější chuť.

Biokošíky

Pokud jsou pro vás uvedené obchody tak trochu z ruky, využijte nákupu přes internet. E-shopů s čerstvými potravinami velmi rychle přibývá, ale doporučit můžeme například www.biokosiky.cz, kde seženete kvalitní zeleninu a ovoce, ale i maso, mléčné výrobky nebo třeba med. Velkou výhodou samozřejmě je, že vám zboží dovezou až přímo k vám domů. jen je potřeba myslet na včasné objednání. 

Tutto Bene

Pokud si s českými surovinami nevystačíte, protože máte rádi například italskou kuchyni, vyzkoušejte e-shop www.tutto-bene.cz, kde seženete všechno potřebné a za rozumné ceny. Mají však i kamenný obchod a jejich web je dobrý ještě z jednoho důvodu - je tu totiž spousta zajímavostí o jídle, ale hlavně recepty.

Wine Food Market

Kdybyste si chtěli z nakupování udělat vyloženě gastronomický zážitky, vyrazte do smíchovské prodejny Wine Food Market, kde je velké, jako z Itálie vystřižené tržiště, kde můžete skvěle poobědvat, koupit hotové jídlo domů, ale také ochutnat spoustu druhů exotického ovoce. Pravda je, že tady úplně lacině nenakoupíte. Wine Food Market se však hodí i pro mimopražské, mají totiž i internetový obchod. Více na www.winefood.cz.

Marks & Spencer

Čím dál více prodejen Marks & Spencer nabízí rozšířenou nabídku čerstvých potravin, kde seženete, na co si vzpomenete. Od norského lososa přes britské párečky až po americký burger. Zelenina i ovoce je tu na jedničku, určitě vyzkoušejte i jejich čaje, máslové sušenky a marmelády, dobrý je i toustový chléb nebo víno. A rychlý hlad se nebojte zahnat již hotovým salátem nebo sendvičem.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Bez masa je můj život lepší, říká moderátor Pyco

Zázvorové recepty: Sušenky, polévka, zelí a další...

Foto návod: Jak si připravit jedinečné domácí laskonky

Prokop: Lidí, kteří nechtějí žádná opatření, je málo. Roušky jich odmítá pár procent | Video: Martin Veselovský
reklama
reklama
reklama